Բաշխվեցին ՏԸՀ-ների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները 10/11/2013   15:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվա նիստում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն Ազգային ժողովում խմբակցություններ ունեցող քաղաքական ուժերի միջև ավտոմատացված համակարգի միջոցով բաշխեց Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Տավուշի մարզերի համայնքներում նոյեմբերի 17-ին կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները:
Ըստ այդմ, ՀՀԿ-ն կունենա 21-ական, «Բարգավաճ Հայաստան»-ը՝ 15-ական, «Հայ ազգային կոնգրես»-ը՝ 4-ական, ՀՅԴ-ն, «Օրինաց երկիր»-ը և «Ժառանգություն»-ը՝ 3-ական նախագահ և քարտուղար:
ԿԸՀ մեկ այլ որոշմամբ սահմանվեց Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում և Նշավան գյուղում նոյեմբերի 10-ի ՏԻՄ արտահերթ ընտրությունների ընդհանուր առմամբ 8 ՏԸՀ-ների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնների բաշխումը:
Այս երկու համայնքներում ՀՀԿ-ն կունենա 4-ական, ԲՀԿ-ն՝ 3-ական, ՀԱԿ-ը՝ 1-ական նախագահ և քարտուղար: ՀՅԴ-ն, ՕԵԿ-ը և «Ժառանգություն»-ը նախագահներ և քարտուղարներ չեն ունենա:

ЦИК Армении распределила должности председателей и секретарей участковых избиркомов на выборах в ОМС 10/11/2013 16:53 | Лента новостей
Центральная избирательная комиссия Армении на сегодняшнем заседании распределила посредством автоматизированной системы "Выборы" должности председателей и секретарей участковых избирательных комиссий среди имеющих в парламенте фракции политических сил на очередных выборах в органы местного самоуправления, которые пройдут в ряде общин Арагацотнской, Гегаркуникской, Лорийской и Тавушской областей 17 ноября 2013 года.
Исходя из этого, у Республиканской партии Армении – по 21, “Процветающей Армении” - по 15, партийного блока “Армянский национальный конгресс” - по 4, “АРФ” Дашнакцутюн, “Страны закона” и “Наследия” - по 3 председателя и секретаря.
Центральная избирательная комиссия также распределила должности председателей и секретарей участковых избирательных комиссий на предстоящих 10 ноября внеочередных выборах в Органы местного самоуправления в общинах Арарат и Ншаван Араратской области.
В этих двух общинах у республиканцев будет по 4, у партии “Процветающая Армения” – по 3, у “Армянского национального конгресса” - по 1.