22 համայնքներում կանցկացվեն ՏԻՄ ընտրություններ 09/06/2013   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 17-ին Գեղարքունիքի, Լոռու, Տավուշի  մարզերի 22 համայնքներում կանցկացվեն տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Բացառությամբ Տավուշի մարզի  Բերդ քաղաքի, որտեղ նախատեսված են ավագանու անդամի ընտրություններ, մյուս 21-ը գյուղական համայնքներ են:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, Գեղարքունիքի 13 համայնքներից մեկում կանցակցվեն գյուղապետի, 11-ում՝ ավագանու, իսկ մեկում՝ և գյուղապետի, և ավագանու ընտրություններ:
Լոռու մարզի մեկ համայնքում նախատեսված են գյուղապետի, իսկ Տավուշի մարզի 7 համայնքներում՝ ավագանու, մեկ համայնքում՝ գյուղապետի ընտրություններ:
Ըստ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի՝ թեկնածուները գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներ պետք է ներկայացնեն հոկտեմբերի 13-ից 18-ը: Գրանցումը կկատարվի հոկտեմբերի 18-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում:

В 22 общинах Армении пройдут выборы в органы местного самоуправления 09/06/2013 14:08 | Лента новостей
17 ноября в 22 общинах в Гегаркуникской, Лорийской, Тавушской областях пройдут выборы в органы местного самоуправления. За исключением города Берд Тавушской области Армении, где запланированы выборы в Совет старейшин, остальные 21 – сельские общины.
Как сообщили “ФактИнфо” в Центральной избирательной комиссии, в одной из 13 общин Гегаркуникской области состоятся выборы сельского старосты, в 11 общинах – выборы в Совет старейшин, а в одной пройдут выборы и главы сельской общины, и в Совет старейшин.
В одной из общин Лорийской области Армении запланированы выборы сельского старосты, а в 7 общинах Тавушской области – выборы в Совет старейшин, в одной- выборы главы сельской общины.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, кандидаты должны необходимые для регистрации документы представить в соответствующие окружные комиссии с 13 по 18 октября. Регистрация пройдет в период с 18 по 23 октября.