ՀՔԾ.Ոստիկանն իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ 08/06/2013   10:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական նախկին բաժնի քննիչ Ս. Պ.-ն իր վարույթում, ՀՀ ՔՕ 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում,իր պաշտոնեական դիրքը շահադիտական դրդումներով օգտագործել է ծառայության շահերին հակառակ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունից, քրեական գործը բացահայտելու և հափշտակված ոսկյա զարդերը սեփականատերերին վերադարձնելու պատրվակով հանցանքի կատարումից տուժած երկու քաղաքացիներից  Ս.Պ.-ն պահանջել և ստացել է 3300 ԱՄՆ դոլար գումար և 7000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ոսկյա զարդեր:
2013 թվականի օգոստոսի 5-ին Հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Специальная следственная служба Армении завела уголовное дело по факту использования следователем служебного положения в корыстных целях 08/06/2013   11:29  |  Актуальная тема
Бывший следователь следственного отдела Центрального следственного управления города Ереван Главного следственного управления Полиции РА С. П в ходе предварительного расследования находящегося в его производстве уголовного дела, возбужденного по признакам п. 1 ч. 3 ст. 175 УК РА, из корыстных побуждений использовал свое служебное положение вопреки интересам службы.
Как сообщает Специальная следственная служба, С. П под предлогом раскрытия уголовного дела и возврата золотых украшений владельцам потребовал и получил от пострадавших от преступления граждан 3300 долларов США и золотые изделия на сумму $7000.
5 августа 2013г. в Специальной следственной службе было возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 308 УК РА.