Հրազենի կիրառմամբ կռիվ՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի քաղաքացիների մասնակցությամբ 07/01/2013   17:48  |  Միջազգային լրահոս
Մայրաքաղաքի արևելյան հատվածում երկու խմբերի միջև առաջացած կռվի ընթացքում տրավմատիկ զենքից ստացած հրազենայաին վնասվածքներով 4 մարդ է տեղափոխվել հիվանդանոց, հաղորդում է ՌԴ ՆԳՆ Մոսկվայի քաղաքային վարչության մամլո ծառայությունը:
Դեպքն արձանագրվել է այսօր, ժամը 15:00-ին Իզմայելովյան մայրուղում, թիվ 73 շենքի մերձակայքում:
ՆԳՆ քաղաքային բաժանմունքից տեղեկացրել են նաև, որ բացի  հրազենային վնասվածք ստացածներից և հիվանդանոց տեղափոխվածներից, կռվի մյուս մասնակիցները փախել և թաքնվել են:
«Դեպքի վայրում աշխատում է օպերատիվ-քննչական խումբ: Այժմ պարզվում են կոնֆլիկտի բոլոր հանգամանքները և մասնակիցները»,- նշել է ոստիկանության աղբյուրը:
Նույն աղբյուրը «interfax»-ին նաև տեղեկացրել է, որ հրազենի կիրառմամբ կռվի մասնակիցները եղել են Թուրքիայի և Ադրբեջանի քաղաքացիներ:

В Москве произошла массовая драка со стрельбой с участием граждан Турции и Азербайджана 07/01/2013 18:06 | Международные новости
Четыре человека попали в больницы после драки с применением травматического оружия на востоке столицы, передает "Интерфакс" со ссылкой на пресс-службу ГУ МВД России по Москве.
Как отмечает агентство, в понедельник около 15 часов на Измайловском шоссе в районе дома №73 произошел конфликт между двумя группами мужчин, в ходе которого было применено травматическое оружие. Источник отметил, что в результате инцидента в медучреждения были доставлены четыре человека, остальные участники скрылись.
"На месте происшествия работает следственно-оперативная группа, которая устанавливает обстоятельства и личности всех участников конфликта", - пишет “Интерфакс” со ссылкой на полицию.
Источник "Интерфакса" в правоохранительных органах уточнил, что в потасовке со стрельбой участвовали граждане Турции и Азербайджана.