ԻԻՀ գլխավոր դատախազը Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին հրավիրել է Իրան 06/19/2013   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեյիսիին։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Կողմերը քննարկել են հանցավորության դեմ պայքարում երկու երկրների դատախազությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր՝ այդ համատեքստում կարեւորելով ԻԻՀ գլխավոր դատախազի երեւանյան այցի ժամանակ Փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրումը։
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ԻԻՀ գլխավոր դատախազին ջերմ ընդունելու և հյուրընկալելու համար, Ղոլամհոսեյն Մոհսենի Էժեի անունից ՀՀ գլխավոր դատախազին հրավիրել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել փոխգործակցությունն ու քննարկումները ի լրումն Հուշագրի` երկու երկրների դատախազությունների միջեւ համագործակցության ծրագիր ստորագրելու համար։
20:52 10/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՔրեական դատավարության նոր օրենսգրքի ընդունումն անհրաժեշտություն է
13:07 15/03/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտի 14-ի դրությամբ Դատախազությունում ստացվել է 252 հաղորդում
13:14 30/01/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ2012թ. ընթացքում հանրապետության դատարաններում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի 125 քրեական գործ
15:48 22/01/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ19 դատախազ խիստ նախազգուշացվել է
16:33 26/12/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԿասեցվել է ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի տեղաբաշխման հանձնաժողովի որոշումը
12:28 19/12/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿնպաստեն պետական ծառայողների հակակոռուպցիոն ընկալման ձևավորմանը
16:23 13/12/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Հարությունյանը՝ ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ
11:47 13/12/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔննչականի պետը գլխով հարվածել է դատախազի՞ն
17:44 06/11/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԿարգապահական վարույթ է հարուցվել Երևան քաղաքի դատախազ Հրաչ Բադալյանի նկատմամբ

Генпрокурор РА Агван Овсепян обсудил с послом Ирана в Армении вопросы сотрудничества в борьбе с преступностью 06/19/2013 18:23 | Лента новостей
Генеральный прокурор Армении Агван Овсепян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Ирана в Армении Мохаммада Реиси. Об этом “Фактинфо” сообщили в Генпрокуратуре РА.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества двух стран в борьбе с преступностью, отмечая в этом контексте важность подписанного в ходе визита генпрокурора ИРИ в Ереван Меморандума о взаимопонимании.
Посол, поблагодарив за теплый прием, оказанный генеральному прокурору Ирана, пригласил от имени Голамхосейна Мохсена Эжеи генпрокурора РА посетить Исламскую Республику Иран.
Стороны договорились продолжить взаимодействие и обсуждения в дополнение к Меморандуму с целью подписания программы сотрудничества между двумя странами.