Երևանի նորընտիր ավագանու անդրանիկ նիստը՝ հունիսի 8-ին 05/12/2013   15:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի ավագանու՝ մայիսի 5-ի ընտրությունների քվեարկության արդյունքների հիման վրա Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի՝ մայիսի 12-ին միաձայն ընդունված որոշման համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ընտրական ցուցակից ընտրվել է 42, «Բարգավաճ Հայաստան»-ից՝ 17, «Բարև Երևան» դաշինքից ՝ 6 ավագանու անդամ:
Ինչպես տեղեկացրեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, այս երեք քաղաքական ուժերի ընտրական ցուցակներում ընդգրկված թեկնածուներն ինքնաբացարկի դիմումներ կարող են ներկայացնել մայիսի 13-ին: Մայիսի 14-ին ԿԸՀ-ն կկազմի Երևանի ավագանու անդամներ ընտրվելու մասին արձանագրությունը:
Երևանի նորընտիր ավագանու անդրանիկ նիստը կգումարվի հունիսի 8-ին՝ ժամը 11-ին: Այդ պահից կավարտվի նախորդ ավագանու լիազորությունների ժամկետը:

ЦИК Армении подвела итоги выборов в Совет старейшин Еревана: РПА получила 42 мандата 05/12/2013 16:23 | Актуальная тема
На основании результатов голосования на выборах в Совет старейшин Еревана, согласно решению Центральной избирательной комиссии, принятому единогласно, Республиканская партия Армении получила 42 мандата, “Процветающая Армения” – 17 мандатов и блок “Барев, Ереван” – 6 мандатов.
Как сообщил председатель ЦИК Тигран Мукучян, кандидаты, включенные в список этих трех политических сил, могут представить заявления о самоотводе 13 мая. 14 мая ЦИК составит протокол об избрании членов Совета старейшин Еревана.
Первое заседание новоизбранного Совета старейшин состоится 8 июня в 11.00. В это деньм истекает срок полномочий предыдущего Совета старейшин.