Սպառնացել է «Արմենիա Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ի տնօրենին 05/09/2013   14:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
33-ամյա ՀՀ քաղաքացի Կարեն Սիմոնյանը մեղադրվում է «Արմենիա Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ տնօրենից համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ առանձնապես խոշոր չափերով` 80 մլն ՀՀ դրամ գումար հափշտակելու փորձ կատարելու մեջ:
Այսպես, ըստ մեղադրանքի, նա շահադիտական դրդումներից ելնելով, «Արմենիա Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ տնօրեն` Խուան Պաբլո Գեչիջյանից խաբեությամբ առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դիտավորությամբ, 2013թ. հունվարի 20-ին, Երևանում գործող ինտերնետ ակումբում բացել է «ahmed [email protected]» էլեկտրոնային հասցեն, որից 2013թ. հունվարի 21-ից փետրվարի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանի տարբեր վարչական շրջաններում գործող ինտերնետ ակումբներից` Խուան Պաբլո Գեչիջյանին և նրա ընտանիքի անդամներին սպանելու սպառնալիքներով էլեկտրոնային հաղորդագրություններ է ուղարկել վերջինիս կողմից օգտագործվող` «[email protected]» էլեկտրոնային հասցեին: Հաղորդագրություններում, ըստ մեղադրանքի, «իրականության հետ որևէ կապ չունեցող, անիրագործելի և Խուան Պաբլո Գեչիջյանին խաբելու միտումով ուղարկված հանցավոր սպառնալիքներն ի կատար չածելու դիմաց պահանջել է վճարել 80 մլն ՀՀ դրամ գումարը»:
Սակայն, Խուան Պաբլո Գեչիջյանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից իրականացված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հանցագործությունը բացահայտվել է:
Կարեն Սիմոնյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-181-րդ հոդվածի երրորդ մասի առաջին կետով, խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
Գործն ընդունվել է Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նելլի Բաղդասարյանի վարույթ:

33-летнему вымогателю, угрожавшему убить директора аэропорта “Звартноц”, предъявлено обвинение 05/09/2013   15:21  |  Актуальная тема
33-летнему гражданину Армении Карену Симоняну предъявлено обвинение в попытке хищения суммы в особо крупном размере. При помощи компьютерной техники злоумышленник пытался заполучить от директора ЗАО “Международные аэропорты Армения” 80 млн. драмов.
Тот же источник передает, что гражданин Армении Карен Ашотович Симонян, исходя из корыстных побуждений, имея свое целью выманить у директора международного аэропорта “Звартноц” Хуана Пабло Гечиджяна сумму в особо крупном размере, в период с 21 января 2013г. до 14 февраля, в одном из действующих в Ереване интернет-клубов открыл электронный адрес «ahmed [email protected]» и, отправлял с указанного адреса на электронный адрес «[email protected]» письма, где грозился убить Хуана Пабло Гечиджяна и членов его семьи,если он не выплатит ему 80 млн. драмов.
Однако благодаря осуществленным сотрудниками СНБ РА мероприятиям 14 февраля Карен Симонян при попытке осуществления вынашиваемого им преступного замысла был задержан.