Դատապարտյալը «կարգի է հրավիրում» Արդարադատության խորհրդի կարգապահական հանձնաժողովին 05/06/2013   18:28  |  Վարչական իրավունք
«Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժը կրող, խարդախության համար դատապարտված փաստաբան Կարինե Ավանեսյանը դատի է տվել  ՀՀ   Արդարադատության խորհրդի կարգապահական հանձնաժողովին   և պահանջում է վերացնել հանձնաժողովի  անգործությունը,  պարտավորեցնել  վերջինիս  դատավոր Արմեն  Խաչատրյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցել:
Խոսքը  Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատավոր Արմեն Տարիելի  Խաչատրյանի մասին է:

Адвокат, отбывающая наказание за мошенничество, подала в суд на Дисциплинарную комиссию Совета правосудия Армении 05/06/2013   19:39  |  Административное право
Адвокат Карине Аванесян, отбывающая наказание за мошенничество в УИУ “Абовян”, подала в суд на Дисциплинарную комиссию Совета правосудия и требует устранить бездействие Комиссии и обязать ее возбудить в отношении судьи Армена Хачатряна дисциплинарное производство.
Речь идет о судье суда общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун Армене Тариеловиче Хачатряне.