Բուժօգնության են դիմել 2 անչափահասներ 04/29/2013   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 28-ին, ժամը 14.35-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մարտունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել Ծովինար գյուղի երկու անչափահաս բնակչուհիներ:
Պարզվել է, որ նրանք թունավորվել են նույն օրը, ժամը 14.00-ի սահմաններում, տան լոգարանում գազի կաթսայի թերայրման հետևանքով առաջացած շմոլ գազից: Կատարվում է հետաքննություն:
Անգիտակից վիճակում տեղափոխվել է հիվանդանոց
Ապրիլի 28-ին, ժամը 19.05-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Վանաձորի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը, ժամը 09.35-ին, գազից թունավորումով, անգիտակից վիճակում, իրենց մոտ է ընդունվել 48-ամյա տղամարդ:
Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 09.20-ի սահմաններում, տուժածին տան լոգարանում հայտնաբերել և հիվանդանոց է տեղափոխել կինը:

В Армении за сутки угарным газом отравились трое человек 04/29/2013   14:10  |  Лента новостей
28 апреля в районе 14.35 из больницы в Мартунийский отдел Полиции РА поступило сообщение, что к ним с предварительным диагнозом отравление угарным газом доставлены две несовершеннолетние жительницы села Цовинар. Выяснлось, что они отравились в тот же день в районе 14.00 в ванной из-за образовавшего вследствие неисправности колонки угарного газа. Ведется следствие.
28 апреля в 19.05 из больницы в отделение полиции Ванадзора поступило сообщение, что в тот же день в 09.35 в результате отравления угарным газом к ним в бессознательном состоянии доставлен 48-летний мужчина. Выяснилось, что в тот же день в районе 09.20 его обнаружила в ванной и доставила в медцентр супруга. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие.