Մեղադրվում է սպանելու և դիակը մասնատելու մեջ 04/19/2013   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության Մալաթիայի քննչական բաժնում ավարտվել է Ս.Երեմյանի կողմից 2013թ. հունվարի 3-ին «Դալմայի այգիներ»-ում Ա.Հունանյանին սպանելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի ցուցումով Ս.Երեմյանին առաջադրված մեղադրանքը վերաորակվել է` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ և 10-րդ կետերով (նախկինում նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով): ՀՀ գլխավոր դատախազությունից հայտնում են, որ քրեական գործով դատավարական ղեկավարում իրականացնող դատախազը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Ս.Երեմյանը, ով նախկինում սպանություն կատարելու համար 15 տարվա ազատազրկման է դատապարտված եղել, 2013թ. հունվարի 3-ին` ժամը 22:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի «Դալմայի այգիներ» կոչվող հողատարածքում գտնվող և փաստացի իրեն պատկանող տանը կենցաղային հարցի շուրջ վիճաբանել է Ա.Հունանյանի հետ, որի ժամանակ տարբեր առարկաներով հարվածել է նրան` պատճառելով առողջությանը ծանր վնաս պատճառող, կյանքին վտանգ սպառնացող բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներ:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն` դրանից երկու ժամ անց, հանցագործության հետքերը թաքցնելու նպատակով, Ս.Երեմյանը դանակով և կացնով որովայնի հատվածից երկու մասի է բաժանել Ա.Հունանյանի դին և թաքցրել տան հետնամասում գտնվող փոսում` այն ծածկելով խոտերով, մետաղյա ցանկապատով և այլ առարկաներով:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Ս.Երեմյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ և 10-րդ կետերով` Խուլիգանական դրդումներով, առանձին դաժանությամբ կատարված սպանություն:
Քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան:

В Ереване будут судить убийцу, расчленившего труп своего знакомого и спрятавшего останки на территории “Сады Далмы” 04/19/2013   15:52  |  Лента новостей
В следственном отделе Малатии завершилось предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по факту убийства А. Унаняна, которое произошло 3 января 2013г. на территории “Сады Далмы”. По поручению прокурора административного района Малатия-Себастия предъявленное С. Еремяну обвинение было переквалифицировано на преступление, предусмотренное пп.5 и10 ч.2ст. 104 Уголовного кодекса РА ( ранее против него было выдвинуто обвинение по ч. 1 ст. 104 УК РА).В генпрокуратуре РА сообщают, что прокурор, осуществляющий процессуальное руководство по уголовному делу, подтвердил обвинительное заключение.
В ходе следствия выяснилось, что С. Еремян, который ранее был приговорен за убийство к 15 годам лишения свободы, 3 января 2013г. в районе 22.00 в принадлежащем ему домике, расположенном на территории садоводческой компании “Сады Далмы”, во время потасовки, завязавшейся между ним и Ара Унаняном на бытовой почве, нанес ему удары разными предметами. А. Унанян от полученных травм скончался.
По данным, полученным в ходе досудебного производства, спустя два часа после этого, С. Еремян, чтобы скрыть следы преступления, разрубил на две части топором тело убитого и спрятал его в заднем дворе дома, прикрыв его травой, металлическим забором и другими предметами.
На основании добытых улик С. Еремяну предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного пп.5 и10 ч.2ст. 104 Уголовного кодекса РА(убийство с особой жестокостью, совершенное из хулиганских побуждений).
Уголовное дело вместе с обвинительным заключением направлено в суд общей юрисдикции административного района Малатия-Себастия.