Կտրող-ծակող առարկայով վնասվածքներ է հասցրել 55-ամյա տղամարդուն 04/17/2013   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 16-ին, ժամը 01.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի առաջնային պատի կտրած-ծակած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1958 թ. ծնված Հարություն Կ.-ն:
Ըստ բժշկի տեղեկանքի` նա ի վիճակի չի եղել հաղորդում տալու:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ ապրիլի 15-ին, ժամը 20.00-ին, Երևանի Բաբաջանյան փողոցում գտնվող կրթահամալիրի բացօթյա մարզադաշտի մոտ, վիճաբանության ժամանակ, իր մոտ եղած դեռևս չպարզված կտրող-ծակող առարկայով Հարություն Կ.-ին հարվածել և վնասվածքները պատճառել է 1978 թ. ծնված Վարդան Մ.-ն:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Վարդան Մ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Նույն օրը ժամը 03.30-ին գրանցվել է ևս մեկ դեպք: Հիվանդանոցից ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով բուժօգնության է դիմել 1988 թ. ծնված Վահագն Ա.-ն:
Մեկնած օպերատիվ խմբին նա հաղորդում է տվել, որ ժամը 00.30-ին, Սեբաստիայի փողոցից Ծովակալ Իսակովի պողոտա տանող ճանապարհի հարակից տարածքում, վիճաբանության ժամանակ, իրեն հարվածներ է հասցրել և վնասվածքներ են պատճառել երկու անհայտ անձինք:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Վահագն Ա.-ին, դեռևս չպարզված առարկայով, հարվածել և վնասվածքը պատճառել է 1992 թ. ծնված Արթուր Թ.-ն: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

В Ереване 55-летнего мужчину пырнули острым предметом в живот 04/17/2013   14:42  |  Лента новостей
16 апреля в 01.15 из больницы в отделение полиции Малатии поступил сигнал о том, что к ним с диагнозом проникающее колото-резаное ранение передней стенки брюшной полости доставлен Арутюн К. 1958 года рождения.
Как сообщают в Полиции РА, благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям, выяснилось, что 15 апреля в районе 20.00 возле стадиона учебного заведения, расположенного по адресу г. Ереван ул. Бабаджаняна, во время потасовки Вардан М. 1978 года рождения с помощью имеющего у него колюще-режущего орудия ударил Арутюна К. и причинил ему телесные повреждения.
Предпринимаются меры по обнаружению Вардана М.
В тот же день зафиксирован еще один случай. Из больницы в Полицию поступило сообщение о том, что с колото-резаной раной в области грудной клетки к ним за медпомощью обратился Ваагн А. 1988 года рождения.
Он сообщил прибывшей на место оперативной группе, что в 00.30 на территории, прилегающей к проспекту Адмирала Исакова, во время ссоры двое неизвестных ударили его.
Благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям, выяснилось, что Ваагна А. ударил пока еще неустановленным предметом Артур Т. 1992 года рождения.