«Ինչ -որ բան խանգարում է ոստիկանությանը բացահայտել ավտովթարի հանգամանքները» 04/08/2013   17:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախկին պատգամավոր Զոհրաբ Զոհրաբյանի մամուլի ծառայությունը ոստիկանությունից ակնկալում է օբյեկտիվ նախաքննություն՝ կասկած հայտնելով, որ «ինչ որ բան խանգարում է ոստիկանությանը բացահայտել ավտովթարի հանգամանքները»։
Զ.Զոհրաբյանի այսօր տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Արդեն տեղեկացրել ենք, որ ապրիլի 4-ին ժամը 23-30-ին Երևանի Հրաչյա Քոչար փողոցում տեղի է ունեցել ավտովթար, իրար էին բախվել Աժ նախկին պատգամավոր Զոհրաբ Զոհրաբյանին պատկանող «Չերրի» և «Օպել Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Պատահարի հետևանքով «Չերրի»-ի վարորդը և ուղևորը՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Զոհրաբ Զոհրաբյանը, «Օպել Վեկտրա»-ի վարորդը և ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոց:
Ավելի ուշ Զ.Զոհրաբյանի մամուլի ծառայությունը հաղորդագրություն էր տարածել, որով հորդորել էր զերծ մնալ դեպքին քաղաքական գնահատականներ տալուց, մասնավորապես նշել, որ մամուլի այն հրապարակումներին, որտեղ նշվում են քաղաքական պատվերների, վերջին շրջանում Զ. Զոհրաբյանի ԲՀԿ-ին անդամագրվելու փաստը, որը կարող է կապ ունենալ վթարի հետ, ոչ հերքում, ոչ հաստատում ենք, թողնելով գործի բացահայտումն իրավապահներին:
Սակայն ոստիկանությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել, ըստ որի, փաստի առթիվ ապրիլի 5-ին հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով և դեռ նախաքննությունը շարունակվում է:
Նմանատիպ այլ դեպքերում ոստիկանության օպերատիվ աշխատանքների շնորհիվ բացահայտվում են հանցագործությունները, սակայն այս դեպքում ինչ որ բան խանգարում է ոստիկանությանը բացահայտել ավտովթարի հանգամանքները, ինչը տեղիք է տալիս մտածելու, որ ոստիկանությանը ինչ որ բան խանգարում է:
Զերծ մնալով արդեն ոստիկանության աշխատանքներին քաղաքական գնահատական տալուց, Զ. Զոհրաբյանի մամուլի ծառայությունը ոստիկանությանը խնդրում է օբյեկտիվ նախաքննություն և շուտափույթ բացահայտում:
Իսկ այս պահին տեղեկացնում ենք, որ նախկին պատգամավորի առողջական վիճակը կայուն է: Գիտակցության է եկել և այժմ գտնվում է դեղորայքային կոմայի մեջ»:

“Что-то мешает правоохранителям пролить свет на обстоятельства аварии”- заявление пресс-службы экс-депутата З. Зограбяна 04/08/2013   18:52  |  Лента новостей
Пресс-служба экс-депутата Зограба Зограбяна ждет от Полиции проведения объективного расследования, выразив сомнение, что “что-то мешает Полиции раскрыть обстоятельства аварии”.
В заявлении, распространенном сегодня З. Зограбяном, в частности, говорится:
Мы уже сообщили, что 4 апреля в 23.30 на ул. Г. Кочара произошло ДТП. Столкнулись автомобиль марки “Чери”, принадлежащий З. Зограбяну, и  автомобиль “Опель Вектра”.
Вследствие ДТП, водитель “Чери” и пассажир – экс-депутат НС Зограб Зограбян и находящиеся в салоне автомобиля “Опель Вектра” пассажиры были доставлены с телесными повреждениями в медцентр.
Позднее пресс-служба З.Зограбяна распространила информацию, в котором призвала воздержаться от политических оценок, в частности отмечается, что те публикации в прессе, где муссируются сведения о политическом заказе, который увязывают с фактом вступления З. Зограбяна в ряды партии “Процветающая Армения”, пресс-служба не опровергает и не подтверждает, оставляя расследование дела правоохранительным органам.
Однако Полиция сегодня распространила сообщение, согласно которому по данному факту 5 апреля было возбуждено уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ч.1 ст. 242 УК РА. Предварительное расследование дела продолжается.
В иной раз благодаря оперативной работе сотрудников Полиции преступления раскрываются, однако в данном конкретном случае что-то мешает Полиции пролить свет на обстоятельства происшествия.
Состояние здоровья экс-депутат оценивается как стабильное. Он пришел в сознании и в данный момент находится в медикаментозной коме.