Որոշվեց վերսկսել դատաքննությունը 03/20/2013   18:22  |  Քաղաքացիական իրավունք
Տիգրան Քոչարյանն ընդդեմ «Կողմնակի անձանց Մ» ՍՊԸ-ի կողմից հրատարակվող  «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթի հայցադիմումի գործով դատաքննությունը  վերսկսվի։  Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց հայցվորի ներկայացուցիչ, փաստաբան Անահիտ Սարդարյանը, այսօր նման որոշում է կայացրել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական  շրջանների դատարանը։ Այդպիսով  դատարանը նպատակ ունի պարզել գործով որոշակի  փաստական հանգամանքներ։
Դատաքննությունը նշանակվել է ապրիլի 15-ին:
Հիշեցնենք, որ ըստ հայցվորի, 2012թ. հուլիսի 13-ին հրապարակված «Ֆաշիստն ու փիղը՝ ի պաշտպանություն փղերի» հրապարակման մեջ  առկա են   զրպարտչական ու իր պատիվն ու արժանապատվությունը վիրավորող տեղեկություններ, ուստի որպես փոխհատուցում պահանջում էր  1 մլն դրամ վիրավորանքի, 2  մլն՝  զրպարտության, 500 հազար դրամ՝ փաստաբանական ծախսերի դիմաց:

Суд решил возобновить слушания по делу блоггера Тиграна Кочаряна против газеты "Чоррорд инкнишханутюн" 03/20/2013 19:03 | Гражданское право
Судебные слушания по делу на основании искового заявления блоггера Тиграна Кочаряна, известного под никнеймом “Слон”, против газеты "Чоррорд инкнишханутюн" возобновятся. Как сообщила корреспонденту “Фактинфо” представитель истца, адвокат Анаид Сардарян, сегодня такое решение принял суд столичных административных округов Кентрон и Норк-Мараш. Тем самым суд преследует цель пролить свет на некоторые фактические обстоятельства дела.
Судебное заседание назначено на 15 апреля.
Напомним, что поводом для обращения в суд стала статья "Фашист и слон: в защиту слонов", опубликованная в "Чоррорд инкнишханутюн" 13 июля 2012. Истец потребовал возместить моральный ущерб в размере 2 млн драмов за распространение информации клеветнического характера, 1 млн драмов - за оскорбление и 500 тыс. драмов - за услуги адвоката.