Իրավիճակային վերլուծությունների կենտրոնն ուսումնասիրում է էլեկտրոնային կայքերում և ԶԼՄ-ներում ներկայացվող տեղեկությունները 02/18/2013   18:35  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի կարգադրությամբ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում ձևավորվել է իրավիճակային վերլուծությունների կենտրոն, որի նպատակն է ուսումնասիրել էլեկտրոնային կայքերում և զանգվածային լրատվության միջոցներում ներկայացվող տեղեկությունները, պարզել տեղեկությունների հավաստիությունը, դրանց վերաբերյալ ներկայացնել պարզաբանումներ, իսկ խախտումներին վերաբերող փաստերի հաստատման դեպքում համակարգել դրանք և ներկայացնել կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին:
Իրավիճակային վերլուծությունների կենտրոնի աշխատանքների արդյունքները հրապարակվում են կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում:

Центр ситуативного анализа займется проверкой достоверности масс-медийной информации 02/18/2013   18:41  |  Информационная платформа
По распоряжению председателя ЦИК в Центральной избирательной комиссии Армении был сформирован центр ситуативного анализа, целью которого является изучение информации, представляемой на электронных сайтах и средствами массовой информации, установление ее достоверности и представление разъяснений касаемо этих сведений. В случае подтверждения фактов нарушений, эти сведения будут систематизированы и представлены Центризбиркому.
Итоги проведенных вышеупомянутым центром работ периодически будут опубликованы и на официальном сайте ЦИК.