Նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ ՀՀ ՄԻ պաշտպանի նախնական ամփոփումը 02/18/2013   19:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախընտրական քարոզարշավի մեկնարկի օրվանից մինչև փետրվարի 18-ը Պաշտպանի 116 թեժ գծին ընտրությունների վերաբերյալ եղել է 63 ահազանգ։ Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին հայտնեցին ՄԻՊ-ի գրասենյակից:
Այսօր ժամը 8.00-ից մինչև 19.00-ն Պաշտպանի 116 թեժ գիծը ստացել է 129 ահազանգ։ Առանձին դեպքերում թեժ գծի մասնագետները տրամադրել են իրավաբանական խորհրդատվություն, անհրաժեշտության դեպքում Պաշտպանի արագ արձագանքման խմբերը մեկնել են դեպքի վայր։ Գրանցվել է արագ արձագանքման 29 դեպք։
Նշենք, որ Օմբուդսմենի աշխատակազմի 22 շարժակազմերն այսօր առավոտյան ժամը 8.00-ից շրջայցեր են կատարել ինչպես Երևանում, այնպես էլ մարզերում՝ իրականացնելով մշտադիտարկումներ տարբեր ընտրատեղամասերում։
Վաղն առավոտյան Պաշտպանի աշխատակազմը կներկայացնի ամփոփիչ տեղեկատվություն ահազանգերի վիճակագրության վերաբերյալ, որտեղ կներկայացվեն ավելի մանրամասն տվյալներ նախագահի ընտրությունների նախընտրական փուլի, ինչպես նաև քվեարկության օրվա ընթացքում տեղ գտած խնդիրների վերաբերյալ։

На телефон “Горячей линии” омбудсмена Армении поступило 129 сообщений о нарушениях в ходе голосования 02/18/2013   20:00  |  Лента новостей
С момента начала предвыборной агиткампании до 18 февраля на номер(116) телефона “Горячей линии” омбудсмена поступило 63 сообщения о нарушениях избирательного права. Об этом «Pastinfo.am» сообщили в офисе Защитника прав человека.
Сегодня с 08.00 до 19.00 на телефон “Горячей линии” омбудсмена поступило 129 сообщений. В отдельных случаях специалисты предоставили звонящим юридическую консультацию. В случае необходимости группы быстрого реагирования Защитника прав человека выезжали на место происшествия. Было зафиксировано 29 случаев быстрого реагирования.
Завтра утром администрация омбудсмена представит обобщенную информацию по статистике сообщений о нарушениях избирательного права, где будет представлена более подробная информация о проблемах, имевших место как в ходе предвыборного этапа президентской кампании, так и в ходе голосования.