ԿԸՀ-ն կհաստատի քվեաթերթիկի նմուշը 02/08/2013   10:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 8-ին` ժամը 18.00-ին, լրանում է ՀՀ նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին գրանցված թեկնածուների ինքնաբացարկ հայտնելու վերջնաժամկետը:
Ինչպես տեղեկանում ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջից, նույն օրը` ժամը 18.30-ին, հրավիրվելու է հանձնաժողովի նիստ:
Օրակարգում ՀՀ նախագահի թեկնածուի ինքնաբացարկի դիմումի և ՀՀ նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրությունների քվեաթերթիկի նմուշը հաստատելու մասին հարցերն են:
Բացի այդ` ԿԸՀ-ն կսահմանի ընտրություններին կալանավորված անձանց պահելու վայրերում քվեարկության սկիզբը:

ЦИК на сегодняшнем заседании утвердит образец избирательного бюллетеня для голосования 02/08/2013   12:03  |  Лента новостей
8 февраля в 18.00 истекает срок подачи заявлений о самоотводе для кандидатов, зарегистрированных для участия в президентских выборах, намеченных на 18 февраля.
Согласно информации, размещенной на сайте ЦИК, в тот же день в 18.30 будет созвано заседание Комиссии.
На повестке – заявления о самоотводе кандидатов в президенты и вопрос утверждения образца бюллетени  для голосования на выборах, назначенных на 18 февраля сего года.