Աշխատավարձով ապրող ԱԱԾ փոխտնօրենը զգալի դրամական միջոցների` շուրջ 900 հազար դոլարի տեր է 02/06/2013   01:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2011թ.-ը շարժական գույք ձեռք բերելու առումով բավականին հաջող է եղել ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի առաջին տեղակալ Ռոմիկ Հարությունյանի և տնօրենի մեկ այլ տեղակալ` Վրեժ Արզումանյանի տիկնոջ համար: Նրանք ձեռք են բերել 2010թ.-ի արտադրության համապատասխանաբար «RANGE ROVER SPORT» և «MITSUBISHI LANSER» մարդատար ավտոմեքենաներ` 112 հազար 550 ԱՄՆ դոլար և 26 հազար ԱՄՆ դոլար արժողությամբ:
2011թ.-ի համար ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրերում անշարժ գույք հայտարարագրել են միայն ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը, տնօրենի տեղակալ Գարեգին Մխիթարյանը և նրանց տիկնայք: Ընդ որում` հայտարարագրված այդ գույքն առկա էր թե տարեսզբին և թե տարեվերջին, ուստի դժվար է վստահաբար ասել, թե գույքը ձեռք է բերվել հենց հաշվետու տարում:
Ինչ վերաբերում է այլ ունեցվածքին, ապա ԱԱԾ տնօրենը և նրա 5 տեղակալներից 4-ը հայտարագրել են դրամական միջոցներ: Բացառություն է Գարեգին Մխիթարյանը. նա և իր տիկինը դրամական միջոցներ չեն ունեցել:
Առավել շատ դրամական միջոցներ հայտարարագրել է ԱԱԾ տնօրենի առաջին տեղակալ Ռոմիկ Հարությունյանը: Նրա դրամական միջոցները տարեսկզբին եղել են 890 հազար ԱՄՆ դոլար, տարեվերջին` 720 հազար ԱՄՆ դոլար, իսկ նրա տիկնոջ դրամական միջոցները տարեսկզբին և  տարեվերջին` 40 հազար ԱՄՆ դոլար:
ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի դրամական միջոցները 2011-ի տարեսկզբին եղել են 19 մլն 600 հազար դրամ, տարեվերջին` 23 մլն 500 հազար դրամ: Նրա տիկինը 2011-ի տարեսկզբին հայտարարագրել է 13 մլն 200 հազար դրամ, տարեվերջին` 18 մլն 200 հազար դրամ:
ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Վրեժ Արզումանյանի դրամական միջոցները տարեսկզբին եղել են 700 հազար դրամ և 28 հազար ԱՄՆ դոլար, տարեվերջին` 1 մլն դրամ և 45 հազար ԱՄՆ դոլար: Նրա տիկնոջ դրամական միջոցները տարեսկզբին եղել են 38 հազար ԱՄՆ դոլար, տարեվերջին` 32 հազար ԱՄՆ դոլար:
ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Ֆելիքս Ցոլակյանի դրամական միջոցները 2011-ի տարեսկզբին եղել են 7 մլն դրամ, տարեվերջին` 9 մլն դրամ, իսկ նրա տիկնոջ դրամական միջոցները տարեսկզբին` 10 մլն 320 հազար դրամ, տարեվերջին` 6 մլն 620 հազար դրամ:
ԱԱԾ  տնօրենի տեղակալ Արզուման Հարությունյանը տարեսկզբին ունեցել է 35 հազար ԱՄՆ դոլար, տարեվերջին` 37 հազար ԱՄՆ դոլար, իսկ նրա  տիկինը` տարեսկզբին և տարեվերջին` 55 հազար ԱՄՆ դոլար:
Այս անձանց եկամուտները հիմնականում գոյացել են աշխատավարձի գումարներից: Սակայն այստեղ ևս կան որոշ բացառություններ:
Այսպես` Գորիկ Հակոբյանը որպես եկամուտներ հայտարարգրել է 6 մլն 879 հազար 264 դրամի չափով աշխատավարձ: Նրա տիկնոջ եկամուտները  գոյացել են  840 հազար դրամ աշխատավարձից և 5 մլն դրամ նվիրատվությունից:
Ռոմիկ Հարությունյանի միակ եկամուտն եղել է աշխատավարձը` 5 մլն 477 հազար 772 դրամ: Նրա տիկինը եկամուտներ չի ունեցել:
Վրեժ Արզումանյանի եկամուտները գոյացել են 4 մլն 888 հազար 972 դրամ աշխատավարձից և 25 հազար ԱՄՆ դոլար վարկից (օվերդրաֆտ), իսկ նրա տիկնոջ եկամուտները` 1 մլն 95 հազար դրամ շահաբաժնից:
Ֆելիքս Ցոլակյանը որպես եկամուտներ հայտարարագրել է 4 մլն 543 հազար 578 դրամի չափով աշխատավարձ և 2 մլն դրամ` գույքն օտարելուց ստացված եկամուտ: Նրա տիկինը եկամուտներ չի ունեցել:
Արզուման Հարությունյանի եկամուտները գոյացել են բացառապես աշխատավարձից` 4 մլն 557 հազար 574 դրամ: Նրա տիկինը եկամուտներ չի ունեցել:
Գարեգին Մխիթարյան և նրա տիկնոջ եկամուտները ևս գոյացել են բացառապես աշխատավարձի գումարներից` համապատասխանաբար 4 մլն 558 հազար 150 դրամ և 232 հազար 833 դրամ:
12:57 25/01/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍյունիքի մարզպետը հայտարարագրել է միայն աշխատավարձը
12:14 21/01/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրարատի դատախազի, դատավորի, պատգամավորների համար 2011թ. հաջողակ չի եղել

Живущий на одну зарплату замдиректора СНБ Армении оказался обладателем почти $900 тыс. Данные деклараций о доходах и имуществе 02/06/2013   10:53  |  Актуальная тема
2011г. в плане приобретений движимого имущества для первого заместителя директора СНБ при Правительстве РА Ромика Арутюняна и для супруги еще одного заместителя директора Врежа Арзуманяна выдался довольно-таки удачным. Они приобрели соответственно автомобили марки «RANGE ROVER SPORT» стоимостью $112 тыс.550 долларов и «MITSUBISHI LANSER» стоимостью $26 000.
В декларации, представленной в Комиссию по этике, недвижимое имущество указал лишь директор Службы нацбезопасности Армении Горик Акопян, заместитель директора Гарегин Мхитарян и их супруги. Задекларированная недвижимость наличествовала как в начале, так и в конце года, посему сложно уверенно утверждать, что имущество было приобретено именно в отчетный год.
Директор СНБ и 4 из 5 его заместителей задекларировали денежные средства, за исключением Гарегина Мхитаряна. У него и его супруги не оказалось денежных средств.
Больше всех денежных средств задекларировал первый заместитель директора СНБ Ромик Арутюнян. Его денежные средства в начале года составляли 890 тыс.долларов , а в конце года- 720 тыс. долларов. Что же касается его супруги, то ее денежные средства в начале и в конце года составляли 40 тыс. долларов.
Денежные средства директора СНБ Горика Акопяна в начале года составляли 19 млн. 600 тыс. драмов, в конце года- 23 млн. 500 тыс. драмов. Его супруга в начале 2011г. задекларировала 13 млн. 200 тыс. драмов, а в конце – 18 млн. 200 тыс. драмов.
Денежные средства заместителя директора СНБ Врежа Арзуманяна в начале составляли 700 тыс. драмов и 28 тыс. долларов, в конце – 1 млн. драмов и 45 тыс. долларов. Денежные средства его супруги в начале года составляли – 38 тыс. долларов, в конце – 32 тыс. долларов.
Денежные средства заместителя директора СНБ Феликса Цолакяна в начале 2011г. составляли 7 млн. драмов, в конце года- 9 млн. драмов. Денежные средства его супруги в начале года составляли – 10 млн. 320 тыс. драмов, в конце года- 6 млн. 620 тыс. драмов.
Заместитель директора СНБ Арзуман Арутюнян в начале года имел 35 тыс. долларов, в конце года – 37 тыс. долларов, а денежные средства его супруги в начале и в конце года составляли 55 тыс. долларов.
Доходы этих лиц, в основном, образовались из суммы заработной платы. Однако и здесь есть определенные исключения.
Так, Горик Акопян в качестве доходов задекларировал зарплату в размере млн. 879 тыс. 264 драмов. Доходы его жены образовались из заработной платы и составили 840тыс. драмов, а также из пожертвований в размере 5 млн. драмов.
Единственным источником дохода Ромика Арутюняна является заработная плата – 5 млн. 477 тыс. 772 драма. Его супруга не задекларировала доходов.
Доходы Врежа Арутюняна образовались из суммы заработной платы - 4 млн. 888тыс. 972 драма и кредита(овердрафт) на сумму 25 тыс. долларов, а источником доходов его супруги является – дивиденды на сумму 1 млн. 95тыс. драмов.
В качестве доходов Феликс Цолакян задекларировал заработную плату в размере 4 млн. 543 тыс. 578 драмов и 2 млн.дохода, образовавшегося от отчуждения имущества. У его супруги не оказалось доходов.
Доходы Арзумана Арутюняна образовались исключительно из заработной платы -4 млн. 557 тыс.574 драма. Его жена не задекларировала доходы.
Доходы Гарегина Мхитаряна и его супруги образовались исключительно из суммы заработной платы и составили соответственно 4 млн. 558 тыс. 150 драмов и 232 тыс.833 драма.
Автор Гаяне Меликян
16:30 25/01/2013  |  Актуальная темаГлава Сюникской области “официально” живет на одну зарплату
21:02 19/01/2013  |  Лента новостейАндреас Гукасян является дольщиком компании “Фламинго-Арт Логап”
19:27 19/01/2013  |  Лента новостейУ кандидата в президенты А. Меликяна всего-навсего 440 000 драмов. Данные декларации
18:22 19/01/2013  |  Лента новостейП. Айрикян владеет движимым и недвижимым имуществом, но не дорогим
20:37 18/01/2013  |  Лента новостейБольше всех недвижимого имущества у безработного эпосоведа В. Седракяна. Данные деклараций о доходах и имуществе
10:01 08/01/2013  |  Актуальная темаИмущество депутата НС за 14 дней “испарилось”
14:23 26/12/2012  |  Актуальная темаПрокурор получает подарки, а депутаты - дивиденды
14:19 19/12/2012  |  Лента новостейСтартовало 33-е заседание Совета руководителей органов безопасности и спецслужб стран-участниц СНГ
15:31 17/12/2012  |  Актуальная темаСудьи предпочитают денежные средства. Они не задекларировали дорогие вещи
18:44 27/11/2012  |  Актуальная темаСотрудник СНБ задержан по подозрению в получении взятки в размере 10.000 долларов