Սյունիքի մարզպետը հայտարարագրել է միայն աշխատավարձը 01/25/2013   12:57  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի մարզպետը և նրա երկու տեղակալները 2011թ.-ին, պաշտոնապես որևէ անշարժ, շարժական, առավել ևս` թանկարժեք գույք ձեռք չեն բերել: Դատելով Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած գույքի և եկամուտների հայտարարագրերից, նրանք նաև չեն ունեցել արժեթղթեր և այլ ներդրումներ: Ամենահամեստը մարզպետի հայտարարագիրն է. նա, ի տարբերություն իր տեղակալների, նաև դրամական միջոցներ չի ունեցել:
Այսպես` Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը և նրա տիկինը 2011թ.-ի համար հայտարարագրել են միայն աշխատավարձերից գոյացած եկամուտներ` համապատասխանաբար 2 մլն 359 հազար 603 դրամ և 1 մլն 272 հազար դրամ:
Մարզպետի տեղակալ Արա Դոլունցի և նրա տիկնոջ միակ եկամուտը ևս աշխատավարձն է եղել` համապատասխանաբար 1 մլն 798 հազար 518 դրամ և 940 հազար դրամ: Ա.Դոլունցը, սակայն, ի տարբերություն իր վերադասի, հայտարարագրել է նաև դրամական միջոցներ` 7,5 մլն դրամ, որն, ի դեպ, տարեսկզբին և տարեվերջին մնացել է անփոփոխ:
Սյունիքի մարզպետի մյուս տեղակալի` Վաչե Գրիգորյանի, եկամուտները գոյացել են 2 մլն 167 հազար 744 դրամ աշխատավարձից և 425 ԱՄՆ դոլար ավանդից ստացված տոկոսից: Նրա դրամական միջոցները տարեսկզբին եղել են 1,5 մլն դրամ և 5 հազար ԱՄՆ դոլար, տարեվերջին` 2 մլն դրամ և 5 հազար 425 ԱՄՆ դոլար: Վ.Գրիգորյանի տիկինը որպես տարեկան եկամուտներ հայտարարագրել է 1,2 մլն դրամ աշխատավարձ: Տիկնոջ դրամական միջոցները տարեսկզբին եղել են 200 հազար դրամ, տարեվերջին` 250 հազար դրամ:

Глава Сюникской области “официально” живет на одну зарплату 01/25/2013   16:30  |  Актуальная тема
Глава администрации Сюникской области и его два заместителя в 2011г. официально не приобретали недвижимого, движимого и тем более дорогого имущества. Судя по представленным в комиссию по вопросам этики декларациям о доходах и имуществе, у них не оказалось и ценных бумаг и других инвестиций. Скромнее всех выглядела декларация главы Сюникской области. У него, в отличие от его заместителей, нет даже денежных средств.
Так, глава администрации Сюникской области Сурик Хачатрян и его супруга задекларировали лишь доходы, образовавшиеся от заработной платы: соответственно 2 млн. 359 тыс.603 драма и 1 млн. 272тыс. драмов.
Единственным источником доходов заместителя главы Сюникской области Ара Долунца и его супруги является опять-таки зарплата: соответственно 1 млн. 798 тыс. драмов и 940 тыс драмов. А. Долунц, в отличие от своего начальника, задекларировал также денежные средства – 7.5 млн.драмов, которые, кстати сказать, в начале и в конце года не претерпели изменений.
Доходы другого заместителя главы Сюникской области Ваче Григоряна образовались от заработной платы и составили 2 млн. 167 тыс. 744 драма, а также $425 - процентный доход по вкладу. Его денежные средства в начале года составили 1.5 млн. драмов и 5 тыс. долларов, в конце года – 2 млн. и 5 тыс. 425 долларов. Супруга В. Григоряна в качестве источника годового дохода в размере 1.2 млн. драмов задекларировала заработную плату. Денежные средства его супруги в начале года составили 200 тыс. драмов, в конце года- 250 тыс. драмов.