Նախագահի թեկնածուներին հանրային հեռուստատեսությամբ և ռադիոյով եթերաժամ տրամադրելու ժամանակացույցը 01/19/2013   13:07  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Նախընտրական քարոզչության նպատակով հունվարի 21-ին մինչև փետրվարի 16-ը Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրություններին գրանցված թեկնածուներին հանրային հեռուստատեսությամբ և հանրային ռադիոյով եթերաժամ է տրամադրվել:
Հանրային հեռուստատեսությամբ եթերաժամ կտրամադրվի ժամը 18.00-ից, իսկ հանրային ռադիոյով` ժամը 13:30-ից և ժամը 21:40-ը:
Համաձայն սահմանված կարգի, տեխնիկական անհրաժեշտությունից ելնելով, հանրային հեռուստատեսության կամ հանրային ռադիոյի կողմից նշված ժամանակահատվածը կարող է տեղաշարժվել, բայց ոչ ավելի, քան 30 րոպե:
Հանրապետության Նախագահի ընտրություններին մասնակցող թեկնածուին նախընտրական քարոզչություն իրականացնելու նպատակով հանրային հեռուստատեսությունը տրամադրում է 60 րոպե անվճար և մինչև 120 րոպե վճարովի հիմունքներով եթերաժամ, ընդ որում՝
հունվարի 21-ից մինչև փետրվարի 1-ը ներառյալ՝ օրը 2 րոպե անվճար և մինչև 5 րոպե վճարովի հիմունքներով,
փետրվարի 2-ից մինչև փետրվարի 10-ը ներառյալ՝ օրը 2 րոպե անվճար և մինչև 4 րոպե վճարովի հիմունքներով,
փետրվարի 11-ից մինչև փետրվարի 16-ը ներառյալ՝ օրը 3 րոպե անվճար և մինչև 4 րոպե վճարովի հիմունքներով։
Հանրային ռադիոն տրամադրում է 120 րոպե անվճար և մինչև 180 րոպե վճարովի հիմունքներով եթերաժամ, ընդ որում՝
հունվարի 21-ից մինչև փետրվարի 7-ը ներառյալ՝ օրական երկու անգամ` 2-ական րոպե անվճար և մինչև 3-ական րոպե վճարովի հիմունքներով,
փետրվարի 8-ից մինչև փետրվարի 10-ը ներառյալ՝ օրական երկու անգամ` 2-ական րոպե անվճար և մինչև 4-ական րոպե վճարովի հիմունքներով,
փետրվարի 11-ից մինչև փետրվարի 16-ը ներառյալ՝ օրական երկու անգամ` 3-ական րոպե անվճար և մինչև 4-ական րոպե վճարովի հիմունքներով։

График предоставления эфирного времени кандидатам на Общественном телевидении и Общественном радио 01/19/2013   13:34  |  Документация
Центральная избирательная комиссия утвердила порядок предоставления кандидатам эфирного времени с 21 января по 16 февраля на Общественном телевидении и Общественном радио для проведения предвыборной агитации на предстоящих 18 февраля выборах президента:
Эфирное время на Общественном ТВ будет предоставлено в 18.00, а на Общественном радио – с 13.30 и с 21.40.
Согласно установленному порядку, исходя из технической необходимости, указанный промежуток времени, отведенный кандидатам в президенты Общественным телевидением и радио, может быть смещен, но не более чем на 30 минут.
Кандидатам, баллотирующимся на пост президента, для проведения предвыборной агитации Общественное телевидение отводит 60 минут бесплатного эфирного времени и 120 – платного:
с 21 января до 1 февраля включительно в день 2 бесплатных минуты и до 5 минут платного эфирного времени.
с 2 февраля до 10 февраля включительно в день предоставляется 2 минуты бесплатного времени и до 4 минут – платного.
с 11 февраля до 16 февраля включительно в день 3 бесплатных минуты и до 4 платных минут.
Общественное радио предоставит 120 бесплатных минут и до 180 минут платного эфирного времени:
с 21 января до 7 февраля в день по два часа – 2 минуты бесплатного и до 3 минут платного эфирного времени.
с 8 февраля до 10 февраля включительно дважды в день отводится по 2 минуты бесплатного и по 4 минуты платного эфирного времени.
с 11 февраля до 16 февраля включительно дважды в день по 3 минуты бесплатного и по 4 минуты платного эфирного времени.
С графиком, установленным ЦИК, можете ознакомиться здесь.
18:33 18/01/2013  |  Избирательное правоЦИК отклонила заявление Андреаса Гукасяна. В знак протеста кандидат объявит бессрочную голодовку