Պայմանագրային զինծառայողները վիճաբանել են ուտելիքի համար 01/14/2013   18:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Ռաֆիկ Մելքոնյանի նախագահությամբ, քննվում է N զորամասի պայմանագրային զինծառայողներ Սամվել Օչինյանի և շարքային Գարիկ Մխիթարյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը:
Ըստ մեղադրանքի Ս. Օչինյանը վիճաբանել է նույն զորամասի պայմանագրային զինծառայող շարքային Գարիկ Մխիթարյանի հետ՝ իրեն ուտելիք չտրամադրելու հարցի շուրջ, իսկ Գարիկ Մխիթարյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ իրենից ուտելիք պահանջելու հարցի շուրջ վիճաբանել է Սամվել Օչինյանի հետ: Փոխադարձ քաշքշուկի ընթացքում ձեռքերով և ոտքերով հարվածել են միմյանց, ինչի հետևանքով պատճառել են իրար թեթև մարմնական վնասվածք:
Սամվել Օչինյանը և Գարիկ Մխիթարյանը մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Еда стала “яблоком раздора” двух военнослужащих 01/14/2013   20:31  |  Лента новостей
В суде общей юрисдикции Тавушской области под председательством судьи Рафика Мелконяна слушается уголовное дело, возбужденное в отношении военнослужащих-контрактников N-ской воинской части Самвела Очиняна и рядового Гарика Мхитаряна.
Согласно обвинению, С. Очинян повздорил с военнослужащим контрактником той же воинской части рядовым Гариком Мхитаряном из-за того, что последний не предоставил ему еду. А Гарику Мхитаряну инкриминируется обвинение в том, что он ввязался в ссору из-за куска хлеба с Самвелом Очиняном. Вспыхнувшая между ними стычка вылилась в драку. Вследствие нанесенных друг другу ударов, оба получили легкие телесные повреждения .
Самвел Очинян и Гарик Мхитарян обвиняются по ч.1 ст. 359 Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.