Հայտնաբերվել է դիակ` մասնատված վիճակում 01/09/2013   11:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 4-ին ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում մի քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ որդին` 1965 թ. ծնված Արա Հունանյանը, հունվարի 3-ին, ժամը 14.00-ին, դուրս է եկել տնից և չի վերադարձել:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում՝ հունվարի 8-ին, ժամը 17.50-ին, Երևան քաղաքի Կուրղինյան փողոցի թիվ 2/4 շենքին հարակից «Դալմայի այգիներ» այգեգործական ընկերության տարածքում, Սերգո Ե.-ին պատկանող տնակի հետնամասում, հայտնաբերվել է Արա Հունանյանի դիակը` մասնատված վիճակում:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ ձեռնարկվում են միջոցառումներ Սերգո Ե.-ին հայտնաբերելու և դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В Ереване на территории “Сады Далмы” был обнаружен расчлененный труп мужчины 01/09/2013   12:45  |  Лента новостей
В отделение полиции Малатии четвертого января поступило сообщение от одного гражданина о том, что его сын Ара Унанян 1965 года рождения вышел 3 января в районе 14.00 из дому и больше не вернулся.
В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий восьмого января около 17.50 на территории садоводческой компании “Сады Далмы”, расположенной близ здания 2/4 по ул. Кургиняна, за домом, принадлежащем Серго Е., был обнаружен труп Ара Унаняна в расчлененном виде.
В полиции сообщили, что предпринимаются меры по обнаружению Серго Е. и выяснению обстоятельств происшествия.
В отделении полиции Малатии возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 104 УК РА.