ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը նամակով դիմել է ՀՀ ոստիկանապետին 12/17/2012   17:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սույն գրությամբ ցանկանում եմ Ձեզ տեղեկացնել, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը, «Իրավական հետազոտությունների ազգային կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ, 2012 թ. ընթացքում Հայաստանի բոլոր մարզերում անց են կացրել ոստիկանության «բաց դռների օր»  միջոցառումների շարք: Բաց դռները նախատեսված էին դպրոցահասակ երեխաների համար և ուղղված էին բարձրացնելու նրանց իրազեկվածության աստիճանը ոստիկանության գործունեության նկատմամբ, ընդ որում՝ դրանք անցկացվեցին երեխաների համար հետաքրքրական ձևով և մտերմիկ շրջապատում: Հատկանշական է, որ բացի գիտելիքներից, երեխաները ստացան նաև բազմաթիվ նվերներ՝ դարձյալ ոստիկանության վերաբերյալ:
Բաց դռներին մասնակցեց ընդհանուր առմամբ 270 դպրոցական, և միջոցառումները շատ ջերմորեն ընդունվեցին երեխաների, հանրության, լրագրողների և հենց ոստիկանների կողմից:  Գրասենյակի մեկ այլ նախաձեռնություններից էր ոստիկանության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար կլոր սեղանների կազմակերպումը՝ ուղղված այս կառույցների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդմանը: Կլոր սեղաններն անցկացվեցին Գյումրի և Վանաձոր քաղաքներում, և դրանց մասնակցեց ոստիկանության շուրջ 40 և ԶԼՄ-ների 30 ներկայացուցիչ: Այս միջոցառումներն ևս արժանացան մասնակիցների դրական գնահատականին:
Առիթից օգտվելով` կցանկանայի խորին երախտագիտությունս հայտնել ՀՀ ոստիկանության շտաբին եւ ոստիկանության մարզային բոլոր վարչություններին՝ սերտ համագործակցության եւ ծրագրին ցուցաբերած արհեստավարժ աջակցության համար: Ցանկանում եմ վերստին հայտնել գոհունակությունս ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և ՀՀ ոստիկանության միջև ձևավորված արդյունավետ և շարունակական գործընկերության կապակցությամբ:

Руководитель ереванского представительства ОБСЕ обратился с письмом к начальнику Полиции РА 12/17/2012   17:22  |  Лента новостей
Уважаемый генерал-лейтенант,
Сим письмом желаю сообщить Вам о том, что ереванский офис ОБСЕ в сотрудничестве с общественной организацией “Национальный Центр правовых исследований” в течение 2012г, во всех областях Армении провел целый ряд мероприятий в рамках “Дней открытых дверей” полиции. ”Дни открытых дверей” были предусмотрены для детей школьного возраста и направлены на повышение уровня информированности касательно деятельности полиции. Кроме того, они были проведены весьма интересным способом и в уютном кругу друзей и близких. Примечательно, что кроме знаний  дети получили также множество подарков.
В мероприятии приняло участие, в общей сложности, 270 школьников. Оно оставило самые теплые и неизгладимые впечатления на всех: детей, журналистов, полицейских. По другой же инициативе ереванского офиса ОБСЕ для представителей Полиции и средств массовой информации были организованы круглые столы, цель которых укрепить взаимоотношения между этими двумя структурами. Круглые столы были проведены в Гюмри и Ванадзоре, и в них приняли участие около 40 полицейских и 30 представителей СМИ. Эти мероприятия также удостоились положительной оценки его участников.
Пользуясь случаем, хотел бы выразить свою благодарность штабу и всем областным управлениям Полиции РА за тесное сотрудничество и профессиональную поддержку. Хотел бы также выразить удовлетворенность продолжительными и продуктивными отношениями, сложившимися между Полицией РА и ереванским представительством ОБСЕ.