ՏՎԽ-ն կարծիք է հայտնել «Հրազդան» հեռուստաընկերության տնօրենի դեմ հարուցված դատական գործի վերաբերյալ 12/05/2012   13:03  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Կարծիք «Հրազդան» հեռուստաընկերության տնօրեն, լրագրող Մնացական Հարությունյանի դեմ Գագիկ Աթասյանի հայցի հիման վրա հարուցված դատական գործի վերաբերյալ
18/01/2012թ.-ին «Առավոտ» օրաթերթում հրապարակվել է Մնացական Հարությունյանի հեղինակած «Բացահայտում. «Տարվա քաղաքացու» իրական դեմքը» վերնագրով հոդված, որով հոդվածագիրը հերքել է Հրազդանի բնակիչ Գագիկ Աթասյանի մի շարք հրապարակային հայտարարություններն, մասնավորապես, որ կինոյի և թատրոնի ճանաչված գործիչ է, իր ուժերով կարողացել է հայթայթել 7 մլն ԱՄՆ դոլար Ղարաբաղի հակամարտության մասին ֆիլմ նկարահանելու համար, որ ֆիլմի սցենարը պատրաստ է և դերասանների ընտրությունը կատարված, և որ այդ մասին տեղյակ են կառավարության մի շարք մարմիններ և խոստացել են աջակցել այդ ծրագրի իրագործմանը...

Совет по рассмотрению информационных споров высказал мнение о судебном деле, возбужденном против директора телекомпании “Раздан” 12/05/2012 14:59 | Документация
Судебное дело на основании иска Гагика Атасяна касательно мнения директора телекомпании “Раздан”, журналиста Мнацакана Арутюняна
1. Обстоятельства дела
18/01/2012г. в газете “Аравот” была опубликована статья Мнацакана Арутюняна под заголовком “Срывание маски с лица “человека года”, в которой он опровергает ряд публичных заявлений гражданина Раздана Гагика Атасяна. В частности, то, что заслуженный деятель театра и кино, сумел собственными силами добыть 7 миллионов долларов, необходимых для съемок фильма о карабахском конфликте, а также то, что сценарий фильма готов и кастинг актеров завершен, и что об этом знают представители Правительства, которые обещали помочь ему претворить в жизнь задуманное.