Դատարանը պարտավորեցրել է ռուսաստանցի հայազգի միլիարդատիրոջը եկամտի մեկ քառորդի չափով ալիմենտ վճարել 09/30/2015   16:44  |  Անցուդարձ
Այսօր Մոսկվայում դատարանը բավարարել է «Ռոսգոսստրախ» ապահովագրական ընկերության նախագահ Դանիլ Խաչատուրովի՝ դիզայներ Ուլյանա Սերգիենկոյի հետ ամուսնալուծության հայցը: Այս մասին հայտնում է ռուսական «Նովոստի» գործակալությունը:
Ըստ 43-ամյա ռուսաստանցի հայազգի միլիարդատիրոջ փաստաբան Ալեքսեյ Մելնիկովի՝ համատեղ կյանքի ընթացքում ձեռքբերված ունեցվածքը բաժանելու պահանջ հայցում ներկայացված չի եղել:
Այդուհանդերձ՝ դատարանը որոշեց ամուսինների ընդհանուր դստեր խնամքի համար Խաչատուրովին պարտավորեցնել ալիմենտ վճարել՝ իր բոլոր եկամուտների մեկ քառորդի չափով:
Համաձայն հայցի՝ գործարարի և դիզայների ամուսնալուծության պատճառը «ամուսնության հետագա պահպանման անհնարինությունն է»:
Forbes-ի տվյալներով՝ «Ռոսգոսստրախ»-ի սեփականատիրոջ ունեցվածքը 2015թ.-ին կազմում է 1,6 մլրդ ԱՄՆ դոլար: Ներկայումս նա ռուսաստանյան միլիարդատերերի ցուցակում 54-րդն է:

Иран отправил на подмогу сирийским правительственным войскам 15 тыс. бойцов 06/04/2015 12:44 | Международные новости
Иранские власти организовали отправку в Сирию примерно 15 тыс. бойцов военизированных формирований, которым предстоит оказать поддержку сирийским правительственным войскам, передает “Интерфакс” со ссылкой на ливанскую газету The Daily Star
По данным источников ливанского издания, речь идет о бойцах из Ирана, Ирака и Афганистана, отмечается в сообщении. По информации газеты, эти подкрепления уже прибыли в Сирию и расположились в районе Дамаска и в провинции Латакия.
Ожидается, что переброшенные в Сирию бойцы, в частности, примут участие в операции по восстановлению контроля над рядом районов провинции Идлиб, ранее захваченных боевиками из экстремистских группировок.
Газета подчеркивает, что перед отправленными в Сирию ополченцами стоит задача добиться ощутимых успехов до конца июня.
В материале отмечается, что ранее на этой неделе, по данным СМИ Ирана, иранский генерал Касем Солеймани посетил Латакию для подготовки операций против экстремистов.
"Мир удивится, узнав о том, что конкретно мы вместе с сирийскими военными готовили в течение последних дней", - предупредил этот военачальник.