Հոսանքահարվելուց հետո տղան վերածվել է քայլող մագնիսի 11/20/2014   11:54  |  Անցուդարձ
12-ամյա դպրոցական Նիկոլայ Կրիգլիչենկոն, ով ողջ է մնացել հոսանքահարվելուց հետո, գերբնական ուժ է ձեռք բերել:
Տղան տուն վերադառնալիս է եղել դպրոցից, երբ հոսանքահարվել է ճամփեզրին տեղադրված սյունից կախված բաց լարից:
Սակայն հաջորդ առավոտյան, երբ նա արթնացել է, պարզել է, որ դոշակին գտնվող մի քանի մետաղադրամներ կպել են նրա մարմնին:
«Այժմ ես կարողանում եմ անել այնպիսի բաներ, որ նախկինում չէի կարողանում: Նույնիսկ երբ ես չեմ ցանկանում քաշել մետաղյա իրերը, նրանք, միևնույն է, կպչում են իմ մարմնին»,- ասել է տղան:
13:15 19/11/2014  |  ԱնցուդարձԱմուսինները տուգանվել են 100 ֆունտստեռլինգով՝ հյուրանոցի վերաբերյալ վատ կարծիք արտահայտելու համար
17:08 18/11/2014  |  ԱնցուդարձԻնդոնեզիայում կին ոստիկանների համար անցկացվող կուսության թեսթը քննադատության է ենթարկվել Մարդու իրավունքների պաշտպանության խմբի կողմից
16:28 17/11/2014  |  ԱնցուդարձԱնհետացել է Միսս Հոնդուրասը
16:32 14/11/2014  |  ԱնցուդարձՀղի դքսուհին հանդիպել է «One Direction» խմբի մասնակիցների հետ
13:16 14/11/2014  |  Անցուդարձ«KLM» ավիաուղիների ինքնաթիռը վեր է ածվել հյուրանոցի
12:34 14/11/2014  |  ԱնցուդարձՖրանսիայում իրավապահները փորձում են որսալ ազատության մեջ գտնվող վագրին
13:04 13/11/2014  |  ԱնցուդարձԱմերիկացին 3 օր մնացել է հանրախանութի պատերի արանքում (Տեսանյութ)
12:44 12/11/2014  |  ԱնցուդարձՄեծ Բրիտանիայի ամենախանդոտ կինն ամուսնացել է
12:34 12/11/2014  |  ԱնցուդարձԵրկու լարախաղացներ կտրել անցել են Վիկտորիա ջրվեժի մի կողմից մյուսը (Տեսանյութ)

В Миссисипи временно приостановили казни из-за проблем с препаратами 08/26/2015   15:52  |  Международные новости
Федеральный судья наложил временный запрет на исполнение казней в американском штате Миссисипи, сообщает BBC.
Судья Генри Уингейт запретил использование двух препаратов, которые должны усыпить и парализовать осужденного перед смертельной инъекцией.
Адвокаты приговоренных к смерти утверждают, что препараты не избавляют их клиентов от мучительной боли. По их словам, такие казни нарушают конституционный запрет на "жестокое и нестандартное наказание".
Власти штата планировали казнить в четверг Ричарда Джордана, который провел почти 39 лет в камере смертника.
Его приговорили к высшей мере наказания за убийство женщины, похищенной ради выкупа, он уже трижды получал отсрочку наказания.
Смертную казнь допускает законодательство 31 штата США. Выбор препаратов остается основной проблемой при исполнении смертных приговоров.