Ինդոնեզիայի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին 06/22/2017   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Պապիկյանն ընդունեց Ինդոնեզիայի նորանշանակ դեսպան Յուդդի Կրիսնանդիին (նստավայրը՝ Կիև)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Նախարարի տեղակալը շնորհավորեց պարոն Կրիսնանդիին Հայաստանում արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակվելու առթիվ և հույս հայտնեց, որ դեսպանը կնպաստի երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին երկկողմ փոխգործակցությունը խորացնելու և ամրապնդելու ուղղությամբ կատարվելիք անհրաժեշտ քայլերը, որոնց շուրջ ձեռք բերվեցին մի շարք պայմանավորվածություններ:
Զրուցակիցներն անդրադարձան միջազգային կազմակերպություններում երկու պետությունների համագործակցության հարցերին, մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ:

Посол Индонезии вручил замглавы МИД Армении копии верительных грамот 06/22/2017   15:24  |  Лента новостей
Заместитель министра иностранных дел Армении Армен Папикян принял новоназначенного посла Индонезии Юдди Криснанди (резиденция в Киеве). В ходе встречи посол вручил заглаве МИД Армении копии верительных грамот.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении,  замминистра поздравил посла с назначением,  выразив надежду на то, что его деятельность будет способствовать развитию двусторонних отношений.
В ходе встречи обсуждались предпринимаемые шаги по углублению и укреплению двустороннего взаимодействия, вокруг которых достигнут целый ряд договоренностей.
Собеседники коснулись вопросов сотрудничества двух государств в международных организациях, обменялись мнениями по региональным вопросам.