13-ամյա երեխան կամրջի երկաթյա արգելափակոցների վրայով քայլելիս հանկարծակի վայր է ընկել և մահացել 05/26/2017   11:25  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր  վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 13-ամյա երեխայի մահվան պատճառները։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մայիսի 25-ին՝ ժամը 19:25-ին, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Դավթաշենի կամրջից երեխա է ընկել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:
Նախնական տվյալներով՝ 13-ամյա երեխան նույն օրը՝ ժամը 18:30-ի սահմաններում, կամրջի երկաթյա արգելափակոցների վրայով քայլելիս հանկարծակի վայր է ընկել և մահացել:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:  Քննություն է տարվում՝ երեխայի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

13-летний подросток скончался после падения с Давташенского моста в Ереване 05/26/2017   11:53  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван ведется расследование для установления причин смерти 13-летнего ребенка.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 25 мая 2017 года около 19:25 поступило сообщение о падении ребенка с Давташенского моста.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При внешнем осмотре тела следов насилия на обнаружено.
По предварительным данным, в тот же день около 18:30 13-летний подросток, шагая по железному ограждению моста, сорвался вниз и скончался.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. Проводится расследование по установлению всех обстоятельств гибели ребенка.