ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների 05/24/2017   09:59  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 95 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1140 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (14 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (41 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщает о минометных и гранатометных обстрелах с азербайджанской стороны 05/24/2017   10:01  |  Карабахский конфликт
Азербайджан 23-го мая и в ночь на 24-e мая нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил более 95 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям порядка 1140 выстрелов. В юго-восточном направлении передовой азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили 60-ти и 82-миллиметровые минометы(14 снарядов) и автоматический станковый гранатомет(41 снаряд).
"Подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.