Փաստաբանների ծեծկռտուքի վերաբերյալ երկրորդ քրեական գործը ևս ընդունվել է Քննչական կոմիտեի վարույթ 05/01/2017   16:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել ՀՀ Փաստաբանական դպրոցի տնօրեն Սիմոն Բաբայանի և նրա երկու գործընկերներ Արսեն Հարությունյանի, Վրեժ Խաչիկյանի հաղորդումների հիման վրա ոստիկանությունում հարուցված քրեական գործը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ Ոստիկանությունում 2017թ. ապրիլի 27-ին «Սուրբ գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ից ահազանգեր են ստացվել առ այն, որ իրենց մոտ բուժօգնության են դիմել Սիմոն Բաբայանը, Արսեն Հարությունյանը և Վրեժ Խաչիկյանը: Վերջիններս հաղորդումներ են ներկայացրել, որ մարմնական վնասվածքներն ստացել են նույն օրը՝ Տիգրան Աթանեսյանի աշխատասենյակում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ կառավարությանն առընթեր ոստիկանության ԵՔՎ Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով և ուղարկվել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:
Քննիչը վարույթ է ընդունել քրեական գործը, և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական միջոցառումներ՝ միջադեպի բոլոր հանգամանքները պարզելու, բազմակողմանի և օբյեկտիվ, լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:
10:49 29/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական գործ է հարուցվել նաև Սիմոն Բաբայանի հաղորդման հիման վրա

СК Армении принял к своему производству второе уголовное дело об инциденте с участием адвокатов 05/01/2017   16:31  |  Криминальная хроника
Следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван принял к своему производству уголовное дело, возбужденное в Полиции на основе заявлений директора Школы адвокатов РА Симона Бабаяна и его двух коллег – Арсена Арутюняна и Врежа Хачикяна.
"С учетом общественного интереса к данному делу, сообщаем, что  27 апреля 2017 года в Полицию из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступили сообщения о том, что к ним за медпомощью обратились Симон Бабаян, Арсен Арутюнян и Вреж Хачикян. Последние подали заявления о том, что получили телесные повреждения во время потасовки, произошедшей в тот же день в кабинете Тиграна Атанесяна", - отмечается в сообщении.
По данному факту в тот же день  центральным отделом следственного управления Полиции по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по признакам статьи 118(Побои) Уголовного кодекса РА. Дело направлено в следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по городу Ереван.
Следователь принял к производству уголовное дело. Предпринимаются необходимые следственные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента, обеспечение разностороннего, объективного и полного исследования.