Սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ 04/18/2017   13:37  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 19-ին և 22-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ, 20-ին` հատկապես օրվա երկրորդ կեսին, առավելապես հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ, ամպրոպների ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ: 21-ին, 22-ի գիշերը, 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևան քաղաքում ապրիլի 19-ին և 22-ի ցերեկը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ, 20-21-ը, 22-ի գիշերը, 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди с грозами ожидаются в большинстве регионов Армении, местами возможен град 04/18/2017 13:49 | Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются временами 19 и 22 апреля в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 20 апреля во второй половине дня преимущественно на севере республики. В отдельных местностях возможны град и усиление ветра до 18-23 м/сек.
21 апреля и в ночь на субботу, а также в воскресенье установится погода без осадков. Ветер будет юго-западным, со скоростью 3-8 м/сек..
В Ереване 19 и 22 апреля время от времени прогнозируются дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. .20-21 апреля, в ночь на субботу и в воскресенье в столице ожидается погода без осадков.