ԿԸՀ-ն հաստատեց քվեաթերթիկում Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող ուժերի հերթական համարները 04/15/2017   12:57  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաստատեց քվեաթերթիկում Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի հերթական համարները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, քվեաթերթիկի համարների բաշխումը կատարվեց ըստ այբբենական կարգի: Այսպիսով, քվեաթերթիկում 1-ին համարի ներքո կլինի «Ելք» դաշինքը, 2-րդ համարի ներքո` «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը, 3-րդ համարի ներքո` ՀՀԿ-ն:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակը կգլխավորի Երևանի գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «Ելք» դաշինքի ցուցակը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, իսկ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության ցուցակը՝ Զարուհի Փոստանջյանը:
Երևանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան 2017թ. մայիսի 14-ին: Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 21-ին և կավարտվի մայիսի 12-ին:
17:19 08/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հայտեր քաղաքական ուժերից դեռ չի ստացել

ЦИК Армении определила порядковые номера политсил на выборах в Совет старейшин Еревана 04/15/2017   13:41  |  Избирательное право
Центральная избирательная комиссия Армении определила порядок расположения в избирательных бюллетенях политсил, участвующихв выборах в Совет старейшин Еревана.
Как сообщает “Арменпресс”, распределение номеров осуществлялось в алфавитном порядке.
Таким образом, под первым номером будет располагаться блок “Елк”(Выход), вторым – партия “Еркар Цирани”(Страна абрикоса) и третьим Республиканская партия Армении(РПА).
Пропорциональный список РПА на муниципальных выборах возглавит действующий мэр Еревана Тарон Маргарян. Пропорциональный список блока “Елк” возглавил депутат парламента Никол Пашинян, а партии “Еркир цирани” - председатель политсилы Заруи Постанджян.
Регистрация партий будет осуществляться с 9 по 14 апреля, предвыборная кампания пройдет с 21 апреля по 12 мая.