Մոսկվա-Երևան ուղղության համար երկաթուղային և լաստանավային փոխադրման սակագները նվազել են. Վարչապետ 04/10/2017   13:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվա-Երևան ուղղության համար երկաթուղային և լաստանավային փոխադրման սակագները նվազել են։ Այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ ֆեյսբուքում։
Նրա գրառման մեջ մասնավորապես նշվում է͵ որ նախկինում Վրաստանի և Ռուսաստանի տարածքով բեռների փոխադրումներն իրականացվում էին բարձր սակագներով, ինչը անդրադառնում էր և՛ բեռնափոխադրման գործընթացի, և՛ գնային քաղաքականության վրա:
Նշված ուղղություններով բեռնափոխադրումների համար կիրառվող սակագները նվազեցնելու նպատակով տեղի են ունեցել Հայաստան-Վրաստան-Ռուսաստան եռակողմ բանակցություններ͵ որի արդյունքում․ վրացական կողմի հետ պայմանավորվածությունը և նոր նվազեցնող գործակիցներն ուժի մեջ մտան այս տարվա փետրվարի 22-ից, իսկ ռուսական կողմի տրամադրած զեղչված սակագները՝ մարտի 13-ից։
«Մինչև 2017թ. հունվար գործող սակագների համեմատ Մոսկվա-Երևան ուղղության համար երկաթուղային և լաստանավային փոխադրման սակագները նվազել են 32-35%-ով, իսկ Երևան-Մոսկվա ուղղությամբ՝ մինչև 52-54%-ով՝ կախված բեռի տեսակից»͵- նշել է վարչապետը:
21:38 29/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՋերմոցային տնտեսությունը 200-ով կավելացնի աշխատատեղերը. վարչապետն այցելել է Կոտայք
13:07 24/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՇահագրգռված եմ, որ ռուս գործընկերները գտնեն նոր ծրագրեր՝ ներդրումներ կատարելու համար. Վարչապետ
21:16 23/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը ծանոթացել է «Գրանդ Քենդի» ընկերության զարգացման ծրագրերին

Премьер Армении сообщил о снижении тарифов на железнодорожные и паромные перевозки по маршруту Москва-Ереван и обратно 04/10/2017   13:48  |  Лента новостей
Тарифы на железнодорожные и паромные грузоперевозки  по маршруту Ереван- Москва и обратно снизились. Об этом на своей странице в соцсети Фейсбук сообщил премьер-министр Армени Карен Карапетян.
В целях снижения тарифов на грузоперевозки состоялись переговоры между Арменией, Россией и Грузией, по итогам которых с грузинской стороной была достигнута договоренность, и новые понижающие коэффициенты вступили в силу с 22-го февраля с.г., а предоставленные российской стороной скидки на тарифы – с 13-го марта.
“По сравнению с тарифами, действующими до января 2017 года, тарифы  на железнодорожные и паромные перевозки по маршруту Москва-Ереван снизились на 32-35%, а для направления Ереван-Москва – до 52-54% в зависимости от вида груза”, - отметил премьер.