Ռուբեն Մելիքյանը ԱՄՆ կոնգրեսականներին ներկայացրել է ապրիլյան պատերազմում Ադրբեջանի կատարած վայրագությունները և Լապշինի գործը 03/17/2017   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ Արևելյան ափի Հայ Դատի գրասենյակի աջակցությամբ Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում:
Մարտի 8-ից ի վեր Նյու-Յորքում, Բոստոնում, Փրովիդենսում, Վաշինգթոնում Ռուբեն Մելիքյանն ունեցել է 33 միջոցառում, այդ թվում՝ յոթ հրապարակային ելույթներ ակադեմիական հանրության, ինչպես նաև Սփյուռքի տարբեր շրջանակների առջև։
Մարտի 15-ին և 16-ին Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանը կոնգրեսականներ Վալդաոյին, Շիֆին և Մըքգավըրնին ներկայացրել է մարդու իրավունքների ոլորտում առկա մտահոգությունները։ Մասնավորապես, քննարկվել են ապրիլյան պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կատարած վայրագությունները, ինչպես նաև Լապշինի գործը։
Նույն հարցերը ավելի վաղ Փրովիդենսում քննարկվել էին կոնգրեսական Սիսիլինիի հետ։
22:06 14/02/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախի ՄԻՊ­-ը Եվրոպական խորհրդարանում ներկայացրել է ապրիլյան պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի վայրագությունները
16:58 04/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՋոն Էվանսը՝ Արցախի ՄԻՊ-ի մասին. Աշխարհը պետք է ծափահարի
09:49 02/12/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԴեկտեմբերի 1-ին շփման գծում որեւէ զինվոր չի վիրավորվել. ԼՂՀ ՄԻՊ
10:52 05/08/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԼՂՀ ՄԻՊ. Ադրբեջանական ԶՈՒ-ի կողմից խոշտանգումների փաստահավաք գործունեությունը շարունակվում է
19:11 07/06/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանի կողմից ապրիլյան ագրեսիայի և դրա հետևանքների վերաբերյալ փաստահավաք աշխատանքները շարունակվում են. ԼՂՀ ՄԻՊ
20:51 31/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ8-ամյա երեխային Ադրբեջան մուտք գործելն արգելելը հայատյացության դրսևորում է. ԼՂՀ ՄԻՊ
21:21 05/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ նորանշանակ ՄԻՊ-ը ներկայացրել է իր գործունեության գլխավոր առաջնահերթությունները

Омбудсмен НКР представил конгрессменам США зверства ВС Азербайджана во время Апрельской войны 03/17/2017   11:52  |  Лента новостей
Продолжается визит омбудсмена Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубена Меликяна в Соединенные Штаты Америки, организованный офисом “Ай Дата” восточного побережья США.
Как сообщают из офиса омбудсмена НКР, с 8 марта в Нью-Йорке, Бостоне, Провиденсе и Вашингтоне Рубен Меликян принял участие в 33 мероприятиях, выступил с публичными речами перед академическим сообществом, различными кругами Диаспоры.
А 15-го и 16-го марта Рубен Меликян провел встречи с конгрессменами Дэвидом Валадо, Адамом Шиффом и Джеймсом Макговерном.
В частности, в ходе встречи обсуждались зверства ВС Азербайджана во время Апрельской войны 2016 года, а также дело российско-израильского блогера Александра Лапшина.
Те же вопросы 10 марта обсуждались в Провиденсе с конгрессменом от штата Род-Айленд Дэвидом Сисилином.