Ջրառատում վնասվածք է ստացել ՕՐՕ-ի երեք կողմնակից. մեկը հրազենային, մյուսը՝ դանակահարվել, երրորդը՝ ծեծվել 03/14/2017   17:07  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարությամբ՝ Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղում այսօրվա և մարտի 12-ին տեղի ունեցած դեպքերով գործի քննությամբ կզբաղվի Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունը: Այդ մասին «Փաստինֆո»- ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
Ջրառատում այսօր տեղի ունեցած վիճաբանության և կրակոցների հետևանքով կա 3 տուժող:
Կրակոցի հետևանքով ոտքի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել Հակոբ Մելքոնյանը, վերջինս հորեղբայրը վիրավորում է ստացել դանակահարության հետևանքով, իսկ Մելքոնյանի հորեղբոր որդին վիրավորում է ստացել ծեծի հետևանքով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Հակոբ Մելքոնյանը ով հրազենային վիրավորում է ստացել, Ջրառատում մարտի 12-ին «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անցկացրած քարոզարշավից հետո բերման ենթարկվածներից մեկն է, ով  «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համակիրներից մեկն է: Վերջինիս հորեղբայրը դանակահարվել է, իսկ հորեղբորորդին՝ ստացել կոտրվածք։
Քննչական կոմիտեից տեղեկացանք նաև, որ այսօր Ջրառատում տեղի ունեցած դեպքով քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածներով՝ 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Уголовное дело заведено по факту предвыборного инцидента с тремя пострадавшими в армянском селе Джрарат 03/14/2017 17:35 | Криминальная хроника
По поручению председателя Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна расследованием дела по произошедшим сегодня и 12-го марта инцидентам в селе Джрарат Армавирской области займется Главное управление по расследованию особо важных дел СК РА. Об этом “ФактИнфо” сообщили в СК.
В результате сегодняшней потасовки со стрельбой в селе Джрарат пострадали три человека.
В результате произведенного выстрела огнестрельное ранение получил Акоп Мелконян, его дядя по отцу был ранен вследствие поножовщины, а сын дяди Мелконяна получил травмы в результате избиения.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что Акоп Мелконян, который получил огнестрельное ранение, - один из тех, кто был подвергнут приводу после агиткампании, проведенной 12-го марта блоком “Оганян-Раффи-Осканян” в селе Джрарат. Он является сторонником блока “Оганян-Раффи-Осканян”.
В СК также сообщили, что по факту сегодняшнего инцидента возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью), части 4 статьи 258 (Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.