Հրայր Թովմասյանը ցանկանում է կրկին վերադառնալ արդարադատության նախարարի պաշտոնին. «Ժամանակ» 01/18/2017   09:19  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հրայր Թովմասյանը Հայաստանի Սահմանադրությունը, Ընտրական օրենսգիրքը և ԱԺ կանոնակարգ օրենքը «հորով-մորով» անելուց հետո ցանկանում է կրկին վերադառնալ արդարադատության նախարարի պաշտոնին, որը թողել էր 2014թ. ապրիլին՝ պաշտոնավարելով ընդամենը մեկ տարի։
Ըստ թերթի՝ Արփինե Հովհաննիսյանը, ըստ ամենայնի, կվերադառնա Ազգային ժողով՝ կամ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ, որը նոր Սահմանադրությամբ մեծ լիազորություններով է օժտված լինելու, կամ ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոններում:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 18.01.17թ. համարում:
09:12 09/12/2016  |  ՄամուլՀրայր Թովմասյանը կրճատում է փորձառու աշխատակիցներին. «Չորրորդ Իշխանություն»
09:00 25/11/2016  |  ՄամուլՀրայր Թովմասյանը ևս կմիանա ՀՀԿ-ին. «Փաստ»
09:20 08/11/2016  |  ՄամուլՊատգամավորները տուգանվել են. «Ժողովուրդ»
21:12 08/09/2016  |  ՔաղաքականՀրայր Թովմասյանը նոր կառավարության կազմում իրեն չի տեսնում
09:17 03/05/2016  |  ՄամուլՀրայր Թովմասյանին ՀԿ-ները դատի են տվել. «Հրապարակ»
17:45 09/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը հանդիպել է ՔՀԿ ներկայացուցիչների հետ
09:36 05/11/2014  |  ՄամուլՀրայր Թովմասյանը պաշտոնանկ կարվի՞. «Ժողովուրդ»
09:18 27/06/2014  |  ՄամուլԱԺ նոր հաստիքացուցակով կադրային փոփոխություններ են սպասվում. «Հայկական Ժամանակ»

Глава аппарата парламента Армении Грайр Товмасян хочет вернуть себе пост министра юстиции – газета “Жаманак” 01/18/2017   11:28  |  Пресса
Руководитель  аппарата Национального Собрания Армении Грайр Товмасян желает снова занять пост министра юстиции, пишет газета "Жаманак".
Грайр Товмасян покинул пост главы Минюста в апреле 2014 года, через год после назначения.
По сведениям издания, Арпине Ованнисян, по всей видимости, вернется в парламент, или в качестве председателя комиссии по государственно-правовым вопросам, которая по новой Конституции будет наделена большими полномочиями, либо вице-спикера НС.