Նախկին առաջին տպարանի շենքը ներառված չէր պատմամշակութային հուշարձանների ցանկում. Արմեն Ամիրյան 10/28/2016   17:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախկին առաջին տպարանի շենքն այդքան էլ արժեքավոր շենք չէր: Այդ շենքը ներառված չէր պատմամշակութային հուշարձանների ցանկում:
Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը: «Շենքն ուներ սեփականատեր, որը որոշել էր այն քանդել եւ փոխարենը նոր շենք կառուցել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ասաց նա:
Հոկտեմբերի 27-ին Երևանի կենտրոնում՝ Հանրապետության փողոցում պայթեցվել է նախկին առաջին տպարանի շենքը։

Демонтированное в Ереване здание первой типографии не значилось в списке культурно-исторических памятников - Армен Амирян 10/28/2016   18:23  |  Лента новостей
Взорванное накануне в центре Еревана здание бывшей типографии не значилось в списке культурно-исторических памятников, сказал журналистам в пятницу министр культуры Армении Армен Амирян.
“Здание бывшей типографии было не таким уж и ценным. У здания был владелец, который решил демонтировать его и на его месте построить новое”, - сказал Армен Амирян, передает “Арменпресс”.
Демонтаж здание бывшей “Первой типографии” в центре Еревана был осуществлен накануне, 27-гго декабря.