Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն առանձնազրույց է ունեցել ռուս գործընկերոջ՝ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ 10/28/2016   10:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բելառուսի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Մինսկում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Ընդգծելով այն հանգամանքը, որ երկու երկրներին նախևառաջ կապում են դաշնակցային-ռազմավարական հարաբերությունները՝ վարչապետներ Կարեն Կարապետյանն ու Դմիտրի Մեդվեդևը կարևորել են երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերություններն առավել խորացնելու ուղղությամբ իրականացվող քայլերը՝  նկատի ունենալով նաև այն հանգամանքը, որ Եվրասիական տնտեսական միությունում Հայաստանի և Ռուսաստանի ներգրավվածությունը նոր հնարավորություններ և հեռանկարներ է ուրվագծում:

Премьер-министры Армении и России заявили о важности углубления торгово-экономических связей 10/28/2016   10:24  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в рамках рабочего визита в Беларусь встретился в Минске со своим российским коллегой Дмитрием Медведевым, сообщает пресс-служба армянского правительства.
Подчеркнув, что две страны, в первую очередь, связывают союзнические и стратегические отношения, Карен Карапетян и Дмитрий Медведев придали важность шагам по дальнейшему углублению двусторонних торгово-экономических связей с учетом того, что вовлеченность Армении и России в ЕАЭС приоткрывает новые возможности и перспективы.