Դատավոր Իշխան Բարսեղյանի գործը ՀՔԾ վարույթում է. պաշտոնական 10/28/2016   17:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը պաշտոնապես հաստատեց, որ դատավոր Իշխան Բարսեղյանի կողմից կաշառք վերցնելու գործն իրենց վարույթում է: Այս մասին հաղորդագրությամբ է հանդես եկել ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից ստացված նյութերի ուսումնասիրությամբ տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Երևանքաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Իշխան Բարսեղյանը իր վարույթում քննվող քաղաքացիական գործով կողմի օգտին որոշում կայացնելու համար պահանջել և 2016 թվականի հոկտեմբերի 27-ին քաղաքացի Հ. Դ.-ից Երևանի հետիոտնային գետնանցումներից մեկում անձամբ ստացել է 1000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 3-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ: Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչականշրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Իշխան Բարսեղյանը կաշառք ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել է:

Специальная следственная служба Армении завела уголовное дело по факту получения судьей взятки 10/28/2016   17:37  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении подтвердила информацию о принятии к своему производству дела о получении взятки, в котором подозревается судья Ишхан Барсегян.
“Специальная следственная служба Армении сообщает, что при изучении присланных из Генпрокуратуры материалов были добыты данные о том, что судья суда общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит Ишхан Барсегян в обмен на вынесение в пользу стороны судебного процесса по рассматриваемому в его производстве гражданскому делу потребовал и 27-го октября с.г.  в одном из подземных переходов Еревана лично получил сумму в размере 1000 долларов’, - отмечается в сообщении ведомства.
По данному факту следственным управлением возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 4 статьи 311(Получение взятки судьей) УК РА. Судья Ишхан Барсегян задержан по подозрению в получении взятки.