ՌԴ-ում վթարից տուժածներից երկուսի առողջական վիճակ դեռևս կայուն ծանր է 10/21/2016   11:39  |  Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 21-ին, ժամը 10.00-ին ՀՀ ԱԻՆ ՃԿԱԿ-ից կապ է հաստատվել ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսեթիայի ՃԿԿ օպերատիվ հերթապահի հետ, ով տեղեկացրե է, որ Բեսլան քաղաքի «Հյուսիս-կովկասյան բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոն»-ում գտնվող Հարությունյան Ժ. Մ.-ի (1949 թ. ծնված) և Պողոսյան Ս. Ս.-ի (1990 թ. ծնված) առողջական վիճակը շարունակում է մնալ անփոփոխ՝ կայուն ծանր, Բաղդասարյան Հ.-ի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, իսկ Ծատինյան Ա. Ն.-ը (1984 թ. ծնված), ով բուժվում էր Վլադիկավկազի կլինիկական հիվանդանոցում, հոկտեմբերի 20-ին դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
Քննչական կոմիտեն նոր մանրամասներ է ներկայացնում՝ Բեսլանի մոտ տեղի ունեցած ավտովթարի գործից
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 14-ին, ժամը 04.30-ին (տեղական ժամանակով՝ 05.30-ին) ՌԴ ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից տեղեկություն էր ստացվել, որ Վլադիկավկազ-Բեսլան շրջանցիկ ավտոճանապարհի 8-րդ կմ-ին «Մերսեդես Բենց-0404-15R» մակնիշի 50 AA 515 պետհամարանիշի մարդատար ավտոբուսը Մոսկվա-Երևան երթուղին իրականացնելիս բախվել է «Սկանիա» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենային: Պատահարի հետևանքով զոհվել են 5 մարդ, վիրավորվել՝ 27 ուղևոր:
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՌԴ քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածի 5-րդ մասով (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու և ավելի մարդու մահ):
18:00 19/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներՄոսկվա-Երևան երթուղում վթարված ավտոբուսի երկրորդ վարորդին ևս կտեղափոխեն Հայաստան
17:09 17/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն նոր մանրամասներ է ներկայացնում՝ Բեսլանի մոտ տեղի ունեցած ավտովթարի գործից

Состояние двоих пострадавших в аварии под Бесланом граждан Армении остается стабильно тяжелым 10/21/2016   12:16  |  Чрезвычайное просшествие
Двое граждан Армении, пострадавших в результате ДТП с участием автобуса “Москва-Ереван” под Бесланом, остаются в стабильно тяжелом состоянии, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Согласно данным, полученным Национальным центром кризисного управления МЧС Армении из МЧС Северной Осетии, состояние здоровья проходящих лечение в Северо-кавказской многопрофильной больнице Беслана Арутюнян Ж.М. (1949 года рождения) и Погосяна С.С. (1990 г.р.) остается стабильно тяжелым.
Состояние здоровья Багдасаряна Г. оценивается как средней тяжести, а Сатинян А. 1984 года рождения, который проходил лечение в клиническом госпитале Владикавказа, накануне выписался.
Напомним, ДТП с участием автобуса, следовавшего из Москвы в Ереван, произошло 14-го октября на рассвете на 8-м километре "Кавказ" на территории Северной Осетии. В автобусе находились 52 человека.Водитель грузовика допрошен в качестве подозреваемого по делу о трагическом ДТП с автобусом “Москва-Ереван” под БесланомВ результате ДТП погибли пять человек, трое из которых – граждане РФ, русские по национальности. Двое из погибших, в числе которых водитель, – граждане Армении, армяне.
Еще 27 человек, среди которых четверо детей в возрасте от 10 до 15 лет, получили телесные повреждения разной степени тяжести.
Ранее СК Армении сообщил, что по данному факту подразделением следственного управления МВД РФ по Республике Северная Осетия-Алания возбуждено уголовное дело по признакам части 5 статьи 264(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц) УК РФ.
17:59 17/10/2016  |  Криминальная хроникаВодитель грузовика допрошен в качестве подозреваемого по делу о трагическом ДТП с автобусом “Москва-Ереван” под Бесланом