ՀՔԾ հայտարարությունը՝ Սարի թաղի դեպքերի հետ կապված 10/21/2016   11:57  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում շարունակվում է 2016թ. հուլիսի 29-ին Երևան քաղաքի Սարի թաղում լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքի առթիվհարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
Հիշյալ իրադարձությունների ընթացքում լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությունը խոչընդոտելու համար որպես մեղադրյալ ներգրավված Ա.Ս.-ի մատնանշած վայրում հայտնաբերվել ևառգրավվել է ճապոնական արտադրության «SONY» ապրանքանիշի «HXR-NX3» մոդելի թվային տեսախցիկ:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն առաջարկում է այն լրագրողներին կամ քաղաքացիներին, ում պատկանող «SONY» ապրանքանիշի «HXR-NX3» մոդելի թվային տեսախցիկը կորել կամ հափշտակվել է 2016թ. հուլիսի 29-ին Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի ժամանակ, տեսախցիկի տեխնիկական բնութագրերն ու պատկանելիությունը հավաստող փաստաթղթերով դիմել ՀՀ հատուկքննչական ծառայություն (ք. Երևան, Վ. Վաղարշյան 13ա)՝  պատճառված վնասի չափը պարզելու և վնասի փոխհատուցման հետ կապված հարցերը լուծելու համար:
Անհրաժեշտության դեպքում տեղեկությունների համար զանգահարել 011 900 035 և 011 900 048 հեռախոսահամարներով:

В Специальной следслужбе Армении обещают компенсацию за видеокамеру, потерянную во время июльских событий в квартале Сари тах 10/21/2016   16:23  |  Криминальная хроника
Специальной следственной службой продолжается предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту воспрепятствования журналистам  в осуществлении ими своей законной профессиональной деятельности в ходе событий, произошедших в ереванском квартале Сари тах в ночь на 30 июля.
Как отмечается в сообщении ССС, в месте, указанном А.С., привлеченным по делу в качестве обвиняемого за препятствование законной профессиональной деятельности журналиста, была обнаружена и изъята цифровая видеокамера модели HXR-NX3 марки Sony.
"Те журналисты или граждане, которые в ходе этих событий потеряли или у которых украли цифровую видеокамеру модели HXR-NX3 марки Sony, могут обратиться в Специальную следственную службу (г. Ереван, В.Вагаршяна 13а) с документмаи, документы, подтверждающими технические характеристики и принадлежность оборудования, для выяснения размеров причиненного ущерба и решения вопросов, связанных с компенсацией”, - говорится в сообщении.
В случае необходимости информацию можно получить по следующим телефонным номерам:  011 900 035 и 011 900 048.