Դանակահարություն «Պատանի լրագրողների» դպրոցում. Տնօրենը ձերբակալվել է 10/20/2016   18:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօերին ուշ երեկոյան դանակահարություն է գրանցվել. 22-ամյա Լևոն Սահակյանը ծանր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ տղան դանակահարվել է Երևան քաղաքի Թերլեմեզյան 3 հասցեում, որտեղ տեղակայված է «Պատանի լրագրողների» դպրոցը։
Պարզվում է՝ երիտասարդի ընկերուհին աշխատում է նշված դպրոցում եւ որոշ խնդիրներ է ունեցել վարձատրությունը ստանալու հետ կապված. ղեկավարությունը պարբերաբար ուշացրել է աշխատավարձը։
Դեպքի օրն աղջկա ընկերոջը՝ Լեւոնին, զրույցի է կանչել տնօրենը Վահան Ղազարյանը, բայց զրույցը չի ստացվել եւ տղան վնավածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ նրան անմիջապես ենթարկել են վիրահատության։
Պարզվել է, որ դանակահարության հետեւանքով վնասվել է երիտասարդի սիրտն ու թոքը:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ Վ.Ղազարյանը ձերբակալվել է։

Юноша с тяжелыми ножевыми ранениями госпитализирован в больницу после инцидента в школе “Юного журналиста” в Ереване 10/21/2016   00:21  |  Криминальная хроника
22-летний юноша с тяжелыми ножевыми ранениями госпитализирован в ереванский медцентр “Армения”. Инцидент произошел в среду поздно вечером.
По информации “ФактИнфо”, Левон Саакян был ранен в ходе инцидента в школе “Юного журналиста”, расположенного на улице Терлемезяна в Ереване.
Как выяснилось, подруга юноши работает в школе, и у нее возникли какие-то проблемы с получением оплаты: руководство периодически запаздывала с выплатой зарплаты.
В день инцидента директор школы – Ваан Казарян - пригласил друга девушки на разговор, после которого юноша с ножевыми ранениями был доставлен в больницу, где его прооперировали.
У молодого человека диагностировали ножевые ранения сердца и легких.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104(Покушение на убийство) УК РА. В. Казарян задержан.