Մոսկվայում ոստիկանները գեյ-ակումբեր են բացել և գումարներ շորթել հաճախորդներից. Սկանդալ 09/30/2016   16:17  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայում ձերբակալված 7 ոստիկան կասկածվում են գեյ-ակումբերի ցանց կազմակերպելու եւ դրա հաճախորդներից գումար շորթելու մեջ: Այս մասին հաղորդում է Ինտերֆաքս գործակալությունը` հղում կատարելով իրավապահ մարմինների իր աղբյուրներին:
«Ձերբակալվածները կասկածվում են հանցավոր համագործակցություն ստեղծելու եւ խարդախության մեջ: Խմբի մեջ ընդգրկվել են ոստիկանության մի քանի աշխատակից, որոնց թվում քրեական հետախուզության օպերատիվ աշխատաիցներ և քաղաքացիական անձինք», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նա նաեւ հայտնել է, որ, նախնական տվյալներով, հանցավոր խմբի անդամները մայրաքաղաքի արեւելյան հատվածում բացել են գեյ-ակումբներ, ինտերնետում հրապարակվող հայտարարությունների միջոցով վարձել են մարդկանց, այդ թվում անչափահասների` ինտիմ ծառայություններ մատուցելու համար:
«Հետագայում ոստիկանները բռնել են հաճախորդներին, ովքեր սեռական հարաբերություն են հաստատել անչափահասների հետ եւ նրանցից գումարներ շորթել` առանձնապես խոշոր չափերով` քրեական հետապնդման եւ երկարատեւ ազատազրկման սպառնալիքով», - ասել է աղբյուրը:

Полицейские открывали в Москве гей-клубы ради шантажа клиентов за связи с подростками - СМИ 09/30/2016   16:30  |  Международные новости
Семерым задержанным московским полицейским вменяется организация сети гей-клубов и регулярный шантаж их клиентов, которые вступали в интимные связи с нанятыми для этого подростками, сообщил "Интерфаксу" источник в правоохранительных органах.
"Задержанные подозреваются в организации преступного сообщества и мошенничестве. В группу входило несколько сотрудников ОВД "Ивановское" (Восточный административный округ Москвы - ИФ), в том числе оперативники уголовного розыска, а также гражданские лица", - сказал собеседник агентства.
Он отметил, что по предварительным данным, участники группы открыли на территории Восточного округа столицы сеть гей-клубов и по объявлениям в интернете нанимали людей, в том числе и подростков, для оказания интимных услуг.
"В дальнейшем полицейские задерживали клиентов, вступивших в половую связь с несовершеннолетними, и вымогали у них крупные суммы денег под угрозой уголовного преследования и длительного тюремного заключения", - сказал источник.
"Интерфакс" пока не располагает официальным подтверждением этой информации со стороны представителей органов МВД и СКР.