Փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամը մեղադրանքը չի ընդունում 07/26/2016   17:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Գիշերը փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Հովհաննես Հարությունյանն առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի ճանաչել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հովհաննես Հարությունյանի պաշտպան, Հանրային պաշտպանի գրասենյակի փաստաբան Լյուդվիգ Ավետիսյանը:
Հովհաննես Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով:
Պաշտպանը նշեց նաև, որ, ելնելով առողջական վիճակից, իր պաշտպանյալը դեռևս ցուցմունք չի տվել:
12:29 26/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված խմբի երկու վիրավոր անդամները վիրահատվել են. վիճակը գնահատվում է նորմալ
12:18 26/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ալյանս»-ը մեծ կազմով միանալու է ցուցարարներին
11:43 26/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀրաձգության հետևանքով վիրավորված զինված խմբի երկու անդամները տեղափոխվել են «Էրեբունի» ԲԿ

Раненный в ходе ночной перестрелки член группы "Сасна црер” отвергает предъявленные ему обвинения 07/26/2016   17:25  |  Лента новостей
Получивший огнестрельное ранение в ходе ночной перестрелки член захватившей здание ППС в Ереване группы “Сасна црер” Ованес Арутюнян не признает себя виновным в предъявленном ему обвинении. Об этом в беседе с “ФактИнфо” заявил адвокат Арутюняна – Людвиг Аветисян.Полиция Армении сообщила подробности ночной перестрелки на территории полка ППС в Ереване(Видео)Ованесу Арутюняну инкриминируют часть 3 статьи 219( Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и статью 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.