Անի Նավասարդյանն ազատ արձակվեց 07/25/2016   18:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորենացի փողոցում զանգվածային անկարգություններ հրահրելու կասկածանքով ձերբակալված Անի Նավասարդյանն այսօր ազատ է արձակվել: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ նրան մեղադրանք չի առաջադրվել:
Հիշեցնենք, որ գունդը գրաված զինյալներին սնունդ փոխանցելու հարցի լուծման համար հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցում կազմակերպված հավաքի ժամանակ Անի Նավասարդյանը բարձրախոսով որոշակի պայմաններ էր թելադրել ոստիկանությանը:
Նրա ելույթից հետո բախումներ տեղի ունեցան ոստիկանների և հավաքվածների միջև, որից հետո հինգ տասնյակից ավել քաղաքացիներ վնասվածքներով հոսպիտալացվեցին:

Активистка Ани Навасардян отпущена на свободу 07/25/2016   18:45  |  Лента новостей
Задержанная по подозрению в подстрекательстве к массовым беспорядкам активистка Ани Навасардян сегодня была отпущена на свободу. Имеющуюся у “ФактИнфо” информацию подтвердили в Следственном комитете Армении.
В СК отметили, что ей не предъявляли обвинения.
Напомним,  в ходе проходившего 20 июля на улице Хоренаци митинга, на котором решался вопрос доставки продовольствия  захватившей здания полка ППС группе, Ани Навасардян в рупор делала заявления, ставя полиции ряд условий.
Именно в этот день произошли столкновения между полицейскими и демонстрантами, после которых десятки граждан с травмами были госпитализированы в столичные клиники.В Ереване произошли столкновения между митингующими и стражами порядка, есть пострадавшие