Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է Մարտունի շրջանում սոցիալ-մշակութային օբյեկտների բացման արարողություններին 06/01/2016   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Գիշի գյուղ եւ ներկա գտնվել «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի կողմից կապիտալ վերանորոգված մանկապարտեզի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Այնուհետեւ Նախագահ Սահակյանը Ճարտար քաղաքում մասնակցել է նոր զբոսայգու, հանդիսությունների տան եւ մինի-ֆուտբոլի մարզադաշտի բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հիմնադրամի հիմնադիր, ռուսաստանաբնակ բարերար Վլադիմիր Ավագյանին եւ նույն հիմնադրամի անդամ, բարերար Սերգեյ Ավետիսյանին ծրագրերն իրականացնելու համար՝ նշելով, որ նման նախաձեռնությունները մեծապես նպաստում են Արցախի շրջանների եւ բնակավայրերի շենացմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը:
Միջոցառումներին մասնակցում էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР присутствовал на открытии социально-культурных объектов в Мартунинском районе 06/01/2016   16:47  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 1 июня посетил село Гиши Мартунинского района и присутствовал на торжественной церемонии открытия детского сада, капитально отремонтированного Фондом развития армянских сел.
Как передает пресс-служба главы НКР, президент Саакян принял  также участие в торжественных церемониях открытия в городе Чартар нового парка, дома торжеств и мини-футбольного стадиона.
Бако Саакян выразил признательность основателю Фонда, российскому благотворителю армянского происхождения Владимиру Авакяну и члену Фонда, благотворителю Сергею Аветисяну за реализацию этих программ, отметив, что подобные инициативы оказывают значительное содействие обустройству районов и населенных пунктов Арцаха, укреплению связей между Родиной и Диаспорой.
В мероприятиях приняли участие премьер-министр Араик Арутюнян, вице-спикер Национального собрания Ваграм Балаян, другие должностные лица.