Սյունիքում 17-ամյա պատանի է դանակահարվել. կասկածյալը ձերբակալվել է 03/11/2016   17:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 17-ամյա պատանուն ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ: Քննությամբ պարզվել է կասկածյալի ինքնությունը, ով ձերբակալվել է։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. մարտի 8-ին` ժամը 23:20-ին, «Գորիս բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի առաջային պատի կտրած-ծակած թափանցող վերք» ախտորոշմամբ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 1998 թ. օգոստոս ամսին ծնված մի պատանի:
Դեպքի առթիվ 2016թ. մարտի  9-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նախաքննությամբ իրականացված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ պատանուն  մարմնական վնասվածքը պատճառվել է Սյունիքի մարզի Վաղատուր գյուղի «Թթու ջուր» կոչվող վայրում՝ մարտի 8-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, անձնական հարցերի շուրջ առաջացած վիճաբանության ժամանակ։ Պարզվել է կասկածյալի ինքնությունը, ով նույն մարզի բնակիչ է, 24 տարեկան։ Վերջինս կամավոր ներկայացել է և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ։
Ա.Միրզոյանը ճանաչվել է տուժող: Կասկածյալը ձերբակալվել է։ Նախաքննությունը շարունակվում է: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են դատաբժշկական, դատաթունաբանական փորձաքննություններ:
13:13 13/02/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱնհայտ անձինք Ավանի գերեզմանների մոտ դանակահարել են անչափահասի
15:14 16/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՄոր հասցեին հնչած անվայել խոսքերին անչափահասը պատասխանել է դանակահարությամբ

17-летнего юношу тяжело ранили во время ссоры в местечке "Тту джур" на юге Армении, подозреваемый задержан 03/12/2016   00:15  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту нанесения 17-летнему юноше тяжкого телесного повреждения. Следствием установлена личность подозреваемого, он задержан, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Деоло заведено горисским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Сюникской области Армении по признакам части 1 статьи 112((Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Армении.
8 марта в 23:20 из медцентра “Горис” поступил сигнал о том, что в клинику поступил юноша 1998 года рождения с диагнозом "проникающая колото-резаная рана передней стенки брюшной полости".
По данному факту 9-го марта 2016 года горисским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Сюникской области Армении было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 112 Уголовного кодекса Армении.
В результате проведенных в ходе предварительного расследования следственных действий выяснилось, что юноша получил телесные повреждения около 19:00 8-го марта в местечке под названием "Тту джур" в селе Вагатур Сюникской области во время ссоры, возникшей из-за личных вопросов. Установлена личность подозреваемого: им оказался 24-летний житель той же области. Он явился с повинной и дал показания.
“А. Мирозян признан потерпевшим. Подозреваемый задержан. Предварительное расследование продолжается. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение дела, назначены судебно-медицинская и судебно-токсикологическая экспертизы”, - говорится в сообщении.