Հայտնաբերվել է 54-ամյա տղամարդու դի՝ գանգի հիմի և թաղի ոսկրերի բազմաբեկոր կոտրվածքներով. մանրամասնում է Քննչական կոմիտեն 11/10/2015   13:19  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 54-ամյա Վ.Սարգսյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015թ. նոյեմբերի 09-ին` ժամը 14:00-ի սահմաններում, Արարատի մարզի Սայաթ-Նովա գյուղի տարածքում գտնվող դաշտում հայտնաբերվել է Մասիս-Կայարան 6-րդ շենքի 4-րդ բնակարանի բնակիչ Վաչագան Մյասնիկի Սարգսյանի դին` դեմքի և գլխի մասերում արնանման հետքերով:
Դատաբժշկի կողմից տրված նախնական  հետազոտության արդյունքների համաձայն՝ արձանագրվել են գանգի հիմի և թաղի ոսկրերի բազմաբեկոր կոտրվածքներ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել  է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն)։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ Վ.Սարգսյանի սպանության բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Дело заведено по факту убийства 54-летнего мужчины, тело которого со следами насильственной смерти нашли на западе Армении 11/10/2015   14:09  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 54-летнего мужчины найденного мертвым в поле в Араратской области, сообщается на сайте Следственного комитита Армении.
Дело заведено масиским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Араратской области по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
Труп Вачагана Мясникович Саркисяна с похожими на кровь следами в области головы и лица был обнаружен 9-го ноября днем в поле, расположенном на территории села Саят-Нова в Араратской области.
В. Саркисян проживал в квартире №4, расположенной в 6-м здании Масис-Каяран.
“При предварительном осмотре, результаты которого были предоставлены судмедэкспертом, были выявлены многооскольчатые переломы костей основания и свода черепа. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств убийства В. Саркисяна и личности предполагаемого преступника”, - говорится в сообщении.