Ինքնասպան եղածը երկտող է թողել՝ իր արարքի մեջ մեղադրելով ոստիկաններին և մի կնոջ 09/09/2015   17:03  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2015 թվականի օգոստոսի 19-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Նաիրիի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ կախվելու միջոցով ինքնասպան է եղել քաղաքացի Համազասպ Հ.-ն:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, դիակի զննության ժամանակ Համազասպ Հ.-ի տաբատի գրպանից հայտնաբերվել է երկտող, ըստ որի՝ վերջինս ինքնասպանության մեջ մեղադրել է քաղաքացի Հայկանուշ Ն.-ին և ոստիկանության Աբովյանի բաժնի քրեական հետախուզության աշխատակիցներին:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ և քննության ուղարկվել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն:

В Армении самоубийца оставил предсмертную записку, в которой обвинил некую женщину и полицейских в своей смерти 09/09/2015   17:41  |  Актуальная тема
Покончивший жизнь самоубийством мужчина оставил предсмертную записку, в которой обвинил некую женщину и полицейских в своей смерти, сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении.
19 августа с.г., около 13:30 поступил сигнал из медцентра “Наири” в отдел полиции Наири о том, что гражданин Амазасп повесился. При осмотре тела погибшего в кармане его брюк была обнаружена предсмертная записка, в которой он обвинял некую Айкануш Н. и сотрудников уголовного розыска отдела полиции по городу Абовян в своей смерти.
“По данному факту наирийским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Котайкской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(доведение до самоубийства) УК РА, которое было направлено на расследование в Специальную следственную службу”, - говорится в сообщении.