Դադարեցվել են դատավոր Հ.Խաչատրյանի լիազորությունները 03/04/2014   11:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահը դադարեցրել է Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Հայկ Խաչատրյանի լիազորությունները։
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ, Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետերով և հիմք ընդունելով Արդարադատության խորհրդի 2014 թվականի փետրվարի 26-ի եզրակացությունը`  որոշում եմ Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Հայկ Խաչատրյանի լիազորությունները 2014 թվականի մարտի 2-ից համարել դադարած»,- նշվում է Նախագահի՝ մարտի 1-ի հրամանագրում։
65-ամյա Հ.Խաչատրյանը Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր է արդեն 15 տարի՝ 1999  թվականից։

Приостановлены полномочия судьи суда общей юрисдикции Арагацотнской области Армении Айка Хачатряна 03/04/2014   12:12  |  Актуальная тема
Президент Армении приостановил полномочия судьи суда первой инстанции общей юрисдикции Арагацотнской области.
“Руководствуясь ч. 11 ст. 55 Конституции РА, п. 2 ч. 4 ст. 167 Судебного кодекса РА и приняв за основу заключение Совета правосудия от 26 февраля 2014г., постановляю считать с 2 марта 2014г. полномочия судьи общей юрисдикции первой инстанции Арагацотнской области Армении Айка Хачатряна приостановленными.
65-летний А. Хачатрян занимает должность судьи общей юрисдикции Арагацотнской области уже 15 лет – с 1999г.