Ավտովթար՝ հարկային տեսուչի մասնակցությամբ 11/19/2013   11:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի քննչական վարչության ՃՏՀ քննության բաժնում նախապատրաստված նյութերի հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ նախապատրաստված նյութերի` 2013թ. հոկտեմբերի 25-ին` ժամը 00.10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Ծովակալ Իսակովի պողոտայում միմյանց են բախվել ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ Հրազդանի հարկային տեսչության ընթացիկ հսկողության բաժնի հարկային տեսուչ Վ. Ս.-ի վարած «Ինֆինիտի» մակնիշի և Ս. Մ.-ի վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ավտովթարի հետևանքով Վ. Ս.-ն և «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորներ Է. Մ.-ն, Վ. Խ.-ն, Հ. Թ.-ն ստացել են մարմնական վնասվածքներ, իսկ Ս. Մ.-ի առողջությանն անզգուշությամբ պատճառվել է կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:

Специальная следственная служба Армении возбудила уголовное дело по факту ДТП с участием налогового инспектора 11/19/2013 12:15 | Криминальная хроника
В Специальной следственной службе на основании подготовленных в следственном отделе по расследованию дорожно-транспортных преступлений следственного управления г. Ереван возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 242 УК РА.
Как сообщает официальный сайт Специальной следственной службы Армении, согласно подготовленным материалам, 25 октября 2013г.,в районе 00.10, на проспекте Исакова в Ереване столкнулись автомобиль марки “Infiniti”, за рулем которого находился налоговый инспектор отдела текущего налогового управления г. Раздан Комитета госдоходов при Правительстве РА, и управляемый С.М. автомобиль марки “Опель”.
В результате аварии В.С. и находившиеся в салоне “Опеля” пассажиры Э.М., В.Х, Г.Т получили телесные повреждения, а здоровью С.М. была причинена по неосторожности представляющая угрозу для жизни тяжелая травма.